"Citi zēni" aizvadījuši Eirovīzijas pusfināla ģenerālmēģinājumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Vakar Turīnā grupa "Citi zēni" piedalījās divos ģenerālmēģinājumos, lai šovakar pārstāvētu Latviju ilgi gaidītajā 66. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Otro ģenerālmēģinājumu, kas pēc Latvijas laika sākās pulksten 22.00, vēroja arī starptautiska žūrija, kuras balsojums veidos pusi no šovakar gaidāmā pirmā pusfināla rezultātiem.

Televīzijas piekšnesuma režisors Juris Matuzelis par redzēto bija gandarīts: "Konkursa organizatori ir ņēmuši vērā visas mūsu prasības un komentārus - gan par gaismu šovu, gan ekrānu saturu, gan kadru plāniem. Protams, ir dažas nianses, ko vēlētos pielabot, taču tās pagaidām ir atkarīgas no skatuves operatoru roku veiklības. Kopumā ar priekšnesumu esam ļoti apmierināti un ceram, ka rītdien izdosies atkārtot šodien redzēto."

Arī grupas solists Jānis Pētersons uz mēģinājumiem atskatījās pozitīvi: "Priekšnesumu bijām izmēģinājuši simtiem reižu un noslīpējuši līdz pēdējai niansei, arī vokālais izpildījums bija līmenī. Domājams, ka žūriju neatstājām vienaldzīgu un šobrīd galvenais jautājums ir, vai Eiropa mūs šovakar sapratīs."

Dalībnieku uzstāšanos tiešraidē vērtēja starptautiska žūrija, kurā ietilpst pieci mūzikas industrijas profesionāļi no katras dalībvalsts. Katra žūrijas locekļa individuālais balsojums veido kopējo punktu skaitu, ko dalībvalstu žūrijas piešķir dziesmām - sākot no 12 punktiem par 1. vietu pusfinālā un beidzot ar 1 punktu desmitajai vietai žūrijas vērtējumā. Lai saglabātu intrigu, žūrijas balsojums publiski parasti tiek atklāts tikai pēc konkursa fināla.

Šovakar par pirmā pusfināla dalībniekiem balsot varēs televīzijas skatītāji no visām pirmā pusfināla dalībvalstīm, kā arī skatītāji Itālijā un Francijā. LTV1 un REplay.lv tiešraide sāksies pulksten 22.00. Pirms tam - plkst. 21.10 raidījums "Eirovīzija. Citi zēni".

Grupa "Citi zēni" ar dziesmu "Eat Your Salad" 12.februārī tiešraidē kļuva par Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa "Supernova 2022" uzvarētājiem, iegūstot iespēju pārstāvēt Latviju 66. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā, Itālijā. Kopā ar Latviju šovakar konkursā piedalīsies arī Albānija, Šveice, Slovēnija, Bulgārija, Moldova, Ukraina, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Dānija, Armēnija, Austrija, Horvātija, Islande un Grieķija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 12.maijā, fināls - 14.maijā.

Grupas "Citi zēni" sastāvā ir Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls un saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas).

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu