Sv, 4.12.2022.

Mūžībā devies aktieris Pēteris Liepiņš

Apollo.lv
Mūžībā devies aktieris Pēteris Liepiņš
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pēteris Liepiņš
Pēteris Liepiņš Foto: Dailes teātris

Otrdien, 10. maijā, pēc ilgas slimības mūžībā devies leģendārais Dailes teātra aktieris Pēteris Liepiņš. 

"Dziļās sērās ziņojam, ka pēc ilgas slimības šodien mūžības ceļos devies mūsu Pēteris Liepiņš. Esam zaudējuši sirsnīgu, atsaucīgu, ar lielisku humora izjūtu apveltītu kolēģi, kurš mīlēja teātri un kuru mīlēja teātrī. Esam zaudējuši izcilu aktieri, kura mums ļoti ļoti pietrūks," vēstīts Dailes teātra sociālajos tīklos. 

Liepiņš mācījies Meņģeles pamatskolā, pēc tam - Ērgļu vidusskolā. Pēc skolas beigšanas un dienesta Padomju armijā iestājies Dailes teātra ceturtajā studijā, kuru beidzis 1971. gadā.

Vienlaikus viņš ieguva Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktieris". Liepiņš bija Dailes teātra aktieris kopš 1966. gada

1973. gadā Liepiņš kļuvis par Latvijas Teātra darbinieku savienības biedru, 1986. gadā saņēmis Latvijas PSR Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukumu.

Savukārt 2002. gadā viņš saņēma balvu, kas nosaukta viņa vecākā brāļa Edgara Liepiņa vārdā. 2002. gadā aktieri apbalvoja ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu