Kariņš komentē notikumus pie padomju pieminekļa Uzvaras parkā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) komentē 9. un 10. maija notikumus pie pieminekļa Uzvaras parkā, norādot, ka sabiedriskās kārtības nodrošināšana nedrīkst notikt uz demokrātisko un Latvijas valstiskumu apliecinošo vērtību ierobežošanas rēķina.

Latvija ir demokrātiska, neatkarīga un tiesiska valsts, kurā tās iedzīvotājiem ir tiesības justies pilnībā drošiem par savas pilsoniskās, demokrātiskās un patriotiskās nostājas paušanu.

Latvijas valsts okupācijas un nedemokrātisku režīmu slavināšana, kara noziegumu attaisnošana un popularizēšana nav pieļaujama nekādā formā, nevienā vidē vai datumā. Tiesībsargājošo iestāžu misija ir sabiedriskās kārtības un tiesiskuma nodrošināšana saskaņā ar Satversmē ietvertajām demokrātiskajām vērtībām un cieņu pret Latvijas valsti.

Sabiedriskās kārtības nodrošināšana nedrīkst notikt uz demokrātisko un Latvijas valstiskumu apliecinošo vērtību ierobežošanas rēķina. Latvijas iedzīvotājiem, Latvijas patriotiem, tās valstiskuma aizstāvjiem savā zemē ir jājūtas droši un pārliecinātiem, ka viņu demokrātiskās tiesības tiks pilnībā respektētas un nodrošinātas.

Runājot par pēdējo dienu notikumiem, šobrīd ir izšķirošs laiks, kurā daudz spilgtāk nekā citkārt atklājas mūsu nepilnības, apdraudējumi un kopīgi risināmie uzdevumi, lai dzīvotu drošā, attīstītā un demokrātiskā valstī. Mūsu nākotne nedrīkst tikt būvēta uz valsts pārvaldes nekompetences, politiska oportūnisma vai ārēji veicinātu konfliktu pamata, mūsu nākotne ir cieņpilnā demokrātijā.

Ņemot vērā augstāk minētos apsvērumus un pēdējo dienu notikumus, esmu uzdevis iekšlietu ministrei Marijai Golubevai:

1) Steidzami sagatavot un iesniegt izskatīšanai valdībā informāciju par atbildīgo institūciju darbības izvērtējumu attiecībā uz drošības pasākumu plāna izstrādāšanu, sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kā arī normatīvo aktu pārkāpumu no Krievijas agresijas atbalstītāju puses nepieļaušanu un novēršanu, kā arī plānotajiem un īstenotajiem pasākumiem, lai personas par pārkāpumiem tiktu sauktas pie likumā noteiktās atbildības;

2) Nekavējoties informēt par rīcības plānu sabiedriskās kārtības nodrošināšanai saistībā ar turpmākajiem lēmumiem saistībā ar Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu, kā arī ar Krievijas agresiju attaisnošanu saistītu darbību nepieļaušanai un savlaicīgai novēršanai.

Jau ziņots, ka otrdienas vakarā ap pustūkstoti cilvēku pulcējās Uzvaras parkā. Daudzi no viņiem nolika ziedus padomju pieminekļa pakājē un turpināja uzkavēties šajā vietā. Lai gan policija publiski sola nepieļaut pulcēšanos, Uzvaras parkā ir liels uz vietas stāvošu cilvēku pūlis. Policija īpaši neaicina šos cilvēkus doties prom.

Foto: Pulcēšanās Uzvaras parkā 10. maijā

9. maijā pieminekļa pakājē nolikto ziedu novākšana ar traktoru nākamās dienas rītā bija izsaukusi asu reakciju sociālajos tīklos, turklāt ir gan šādas rīcības atbalstītāji, gan pretinieki.

Koalīcija nesen vienojusies par atbalstu likumprojektam, ar kuru paredzēts atcelt juridiskos šķēršļus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā pieminekļa nojaukšanai.

Valsts policijas (VP) darbinieki ap plkst.22.30 izklīdināja pēdējos Uzvaras parkā pulcējušos cilvēkus, bet daži atnākušie aizturēti, lietojot spēku, informēja VP.

Policijā informēja, ka plkst.22.30 lielākā daļa personu jau izklīdināta, bet ar pārējiem sanākušajiem "notiek darbs".

Līdz plkst.22 ir fiksētas vismaz trīs personas, kuras izmantojušas militārās agresijas un karu slavinošo simbolu - Georga lenti. Ir sākti administratīvie procesi. Uz laiku ierobežota satiksme ap parku.

Novērots, ka īsi pirms plkst.22 pie pieminekļa bija palicis daudz degošu sveču, bet cilvēku skaits bija samazinājies.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu