FOTO ⟩ Ždanoka kritizē policijas rīcību un sola vērsties Briselē pie "vajadzīgām personām"

LETA
Ždanoka kritizē policijas rīcību un sola vērsties Briselē pie "vajadzīgām personām"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) uzskata, ka Valsts policijas (VP) darbinieki viņu piektdien Rīgas Rātslaukuma tuvumā aizturējuši pilnīgi nepamatoti.

Aģentūrai LETA politiķe stāstīja, ka VP darbinieki konsultējās ar savu augstāko vadību un tie nevarēja nezināt par EP deputāta neaizskaramību.

Ždanoka uzsver, ka pēc aizturēšanas viņa tika iesēdināta "dzelzs būrī", tādā, it kā viņa būtu īpaši bīstama persona.

Eiroparlamentāriete uzskata, ka policija viņu aizturējusi nepamatoti, jo viņa nebija piedalījusies nesankcionēta mītiņā, bet gan tieši otrādi - turējusi rokās plakātu, uz kura bijis rakstīts, ka mītiņš nav saskaņots, un aicinājusi klātesošos pamest Rātslaukumu.

Tāpat deputāte uzsver, ka ar domubiedriem bija gatava sākt mītiņu plkst.15, ja tiesa atceltu Rīgas domes lēmumu, ar kuru atteikts mītiņu saskaņot.

Atgriežoties Briselē, Ždanoka sola vērsties ar iesniegumiem pie "vajadzīgām personām", lai viņas "nelikumīgā aizturēšana" tiktu izgaismota.

Jau vēstīts, ka piektdienas pēcpusdienā policija Rīgā, Rātslaukuma apkārtnē, aizturējusi vairākas personas, tostarp arī Ždanoku.

Policisti, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona, bija izvietojušies Rātslaukumam pieguļošajās ieliņas. Tāpat likumsargi maskās izvietojās Rātsnama augšējo stāvu telpās un vēroja laukumu.

Nesankcionētā mītiņa laikā, Rīgas dome lēma par labu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu.

Kā vēstīts, Valsts drošības dienests (VDD) sniedza Rīgas domei negatīvu atzinumu par LKS iecerēto mītiņu piektdien Rātslaukumā.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) norādījusi, ka VDD priekšnieks Normunds Mežviets viņu informējis, ka sniegs Rīgas domei negatīvu atzinumu par potenciālo LKS pasākumu, tāpēc ministre aicinot Rīgas domes izpilddirektoru sekot kompetento iestāžu vērtējumam.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu