Iepazīsti dabas tūrisma objektus Latvijas aizsargājamās teritorijās jaunā vietnē

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) izveidojusi jaunu tīmekļa vietni "tiekamiesdaba.lv", lai informāciju par par dabas tūrisma objektiem Latvijas aizsargājamās dabas teritorijās un dabas izglītības iespējām būtu ērtāk pieejama un pārskatāmāka.

Kā uzskata DAP, līdzīgi kā pārvaldes mobilā lietotne "Dabas tūrisms", jaunā tīmekļvietne sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu pastaigai vai izbraucienam dabā. Vietnē patlaban ir vairāk nekā 600 dažādu dabas tūrisma galamērķu - dabas takas, dažādi apskates objekti, laivošanas maršruti un putnu vērošanas punkti visā Latvijas teritorijā.

DAP Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa skaidro, ka pandēmijas raisītie ierobežojumi ļoti veicināja cilvēku vēlmi atrasties dabā, apmeklēt dažādus dabas tūrisma objektus, līdz ar to arī palielinājās nepieciešamība pēc kvalitatīvas un ērti atrodamas informācijas. Redzot, ka liela daļa cilvēku labprātāk izmanto interneta resursus, nevis viedierīču lietotnes, DAP lēma par šādas dabas tūrismam un dabas izglītībai veltītas tīmekļa vietnes izveidošanu.

Kā liecina DAP veiktais apmeklētāju monitorings īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, apmeklējumu skaits 2021. gadā, salīdzinot ar 2020. gadu, ir ievērojami pieaudzis, dažviet pat teju uz pusi. Turklāt izteiktāks apmeklējumu skaita pieaugums bijis mazāk zināmās dabas takās, nevis populārākajos objektos.

Piemēram, Lielā Ķemeru tīreļa laipā Ķemeru Nacionālajā parkā 2021. gadā apmeklējumu bijis aptuveni par 10% vairāk nekā 2020. gadā, savukārt Dumbrāja laipā pie Meža mājas apmeklējumu skaita pieaugums pērn sasniedzis pat 45%, salīdzinot ar 2020. gadu. Līdzīgas tendences vērojamas arī citos Latvijas reģionos, informē DAP.

Vietnes "tiekamiesdaba.lv" dabas tūrisma saturs sakārtots 10 dažādās kategorijās latviešu, angļu un krievu valodā un skatāms gan kartes, gan saraksta skatā ar dažādām satura filtrēšanas iespējām. Tāpat vietnē apkopoti apraksti par vairāk nekā 50 interesantākajām un pieejamākajām Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Kopumā tas viss ļauj izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā un gūt zināmu priekšstatu par Latvijas dabas un kultūras vērtībām.

Atsevišķā sadaļā var iepazīties ar pārvaldes dabas izglītības centriem un dabas izziņas iespējām tajos. Vēl viena sadaļa veltīta iespējām iesaistīties darbos dabas labā - talkām, kampaņām dabas vērtību saglabāšanai un atjaunošanai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu