Zelenskis: Ukraina atsāks sarunas, kad Krievija būs atdevusi pēc 24. februāra sagrābtās teritorijas

FOTO: Dmytro Larin/Shutterstock

Ukraina atsāks sarunas ar Krieviju tikai pēc tam, kad Krievija būs atdevusi Ukrainai visas pēc 24. februāra sagrābtās Ukrainas teritorijas, otrdien sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Esmu pārliecināts, ka mums ir jāatgūst visa mūsu teritorija, bet par to būs jāsamaksā. Mēs gribam to atgūt līdz tam, kas bija līdz 24. februārim. Tad mēs sēdīsimies pie sarunu galda," intervijā Japānas raidsabiedrībai NHK sacīja prezidents.

Arī pēc tam, kad būs deokupētas teritorijas, ko Krievija sagrāba pēc pilna mēroga kara uzsākšanas, sarunas ar Krieviju par uguns pārtraukšanu "būs smagas", piebilda Zelenskis.

Prezidents uzsvēra, ka arī Krima un Donbass ir Ukrainas teritorijas, bet šobrīd galvenais uzdevums ir atbrīvot teritorijas, ko Krievija sagrābusi šī kara trīs mēnešos.

Ukrainas Bruņotie spēki spēs atgūt visas Krievijas okupētās teritorijas, viņš norādīja.

Kad pasaule ieraudzīja Ukrainas spējas stāties pretī agresoram, noticēja tās uzvarai un apvienojās, lai sniegtu palīdzību Ukrainas tautai, nākotnes uzvara kļuvusi vēl sajūtamāka, sacīja Zelenskis.

"Pasaule deva Ukrainai trīs dienas attiecībā uz to, ka Krievija okupēs visu valsts teritoriju. Bet redziet - nevis trīs dienas, nevis 30, bet jau trīs mēneši ir pagājuši. Mēs apvienojām pasauli ap Ukrainu. Man nešķiet, ka Krievijas mēģinājums būs sekmīgs, jo pasaule ir apvienojusies ap Ukrainu," norādīja prezidents.

Iepriekš Zelenskis izklāstīja nosacījumus, lai viņš tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Zelenskis tiksies ar Putinu, vienīgi lai izbeigtu karu.

Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks sacīja, ka sarunas ar Krieviju nav beigušās, bet apturētas, jo jebkurš karš beidzas ar sarunām.

Aktuālākās ziņas