Ar runu par okupantiem Saeimas deputāts Iesalnieks nonācis drošības dienestu redzeslokā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks.
Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimā ceturtdien, 26. maijā, izraisījās emocionālas debates, runājot par padomju pieminekļu nojaukšanu, tostarp pieminekli Uzvaras parkā. Deputāts Jānis Iesalnieks (NA) savā runā norādīja, ka "ienīst okupantus". Šī runa nonākusi Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā, kā arī raisījusi jautājumu, vai deputāts neaicina uz etnisko tīrīšanu, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

"Es viņus ienīstu. Okupekļiem nav vietas Latvijā, un es ceru, ka vienu dienu Latvijā visi bērni varēs uzaugt tādā vidē kā Aldis Gobzems, kur 95% ir latvieši," runā sacīja Iesalnieks.

Deputāts neminēja, ar kādiem līdzekļiem būtu jāpanāk, lai latviešu skaits sasniegtu 95%. Iesalnieka teiktais radīja sašutumu daļā opozīcijas pārstāvju.

Deputāta runas konteksts vēstījis, ka ar okupantiem deputāts apzīmē visus cittautiešus, vērtā politologs Juris Rozenvalds.

"Šajā gadījumā, man liekas, mums ir darīšana ar tādu tiešu naida runu. Ir vesela iedzīvotāju grupa, kuru Iesalnieka kungs pilnīgi atklāti ienīst," norāda politologs.

Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska norādīja, ka nav vienkārši izvērtēt, vai tas, ko pateica deputāts, ir nelikumīgi.

Deputāta runa nonākusi arī VDD redzeslokā, taču dienests atturas komentēt notikušo.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu