O, 16.08.2022.

Ierosināts kriminālprocess par gandrīz miljona "nederīgo respiratoru" iepirkumu

LETA
Ierosināts kriminālprocess par gandrīz miljona "nederīgo respiratoru" iepirkumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Maridav/Shutterstock.com

Pēc bijušā Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) iesnieguma tiek ierosināts kriminālprocess par Covid-19 pandēmijas sākumā SIA "Titled" gandrīz miljona "nederīgo respiratoru" iepirkumu, informēja partijas "Saskaņas" pārstāvji.

Vēl esot deputāta statusā, Zariņš februārī vērsās ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par atklātajiem faktiem saistībā ar individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no SIA "Titled" - par gandrīz miljons nederīgu respiratoru iepirkuma pamatotību un atbilstību valsts interesēm.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pieņēmusi lēmumu ierosināt kriminālprocesu par Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un minētā uzņēmuma 2020. gada 9. aprīlī noslēgto darījumu par respiratoru iegādi, kas piegādāti neatbilstoši noslēgto līgumu nosacījumiem un izvirzītajām tehniskajām prasībām.

Iepriekš Zariņš īstenoja parlamentāro uzraudzību, izskatīšanai Saeimā iesniedzot pieprasījumus par šo iepirkumu atbildīgajiem ministriem un Ministru prezidentam saistībā ar šo iepirkumu, informēja partijā.

Politiķis uzskata, ka atbildīgie par šo iepirkumu neesot bijuši spējīgi pamatot, ka tas veikts sabiedrības interesēm, par ko liecinot iepirkuma apjoma, piegādātāja izvēles, darījuma nosacījumu un piemērotās iepirkumu procedūras pamatotība un piegādāto respiratoru kvalitāte.

Zariņš iepriekš vērsies Ģenerālprokuratūrā un Finanšu izlūkošanas dienestā ar aicinājumu atbilstoši šo institūciju noteiktajai kompetencei veikt nepieciešamās procesuālās darbības attiecībā uz politiķa iesniegumā norādītajiem faktiem, lai noskaidrotu, vai SIA "Titled" un atbildīgo amatpersonu rīcība šajā aizsarglīdzekļu iepirkumā un tā uzraudzībā nesatur iespējamo noziedzīgo nodarījumu sastāvu pazīmes.

"Saskaņā" norāda, ka nu jau bijušais deputāts parlamentāro uzraudzību līdzīgi veicis saistībā ar vakcīnu iepirkumu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu