VIDEO ⟩ Demonstrē "Patria" 6x6 bruņumašīnas spējas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš/Facebook

Latvijas armijas komandieris Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš savā "Twitter" kontā publicējis video, kurā redzams, kā pa Lilastes ezeru peld "Patria" 6x6 bruņutransportieris.

Kā video norāda Kalniņš - šī ir pirmā reize, kad bruņumašīna Latvijā izmēģināta peldēšanas režīmā.

Jau ziņots, ka Somijas uzņēmums "Patria" Latvijai pirmās 6x6 bruņumašīnas piegādāja 2021. gada oktobra beigās.

Savukārt 30. augustā Ādažu bāzē Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Somijas aizsardzības ministrs Anti Kaikonens parakstīja vispārīgo vienošanos par 6x6 bruņumašīnu iegādi no uzņēmuma "Patria", kurā iekļauts Latvijas pasūtījums vairāk nekā 200 jauno bruņumašīnu piegādei līdz 2029. gadam.

Latvijas pasūtījuma līgumcena ir aptuveni 200 miljoni eiro, un tajā ir iekļauta transportlīdzekļu piegāde, sākotnējā uzturēšana un personāla apmācības.

Plānots, ka bruņumašīnu uzturēšana, remonts un nākotnē iespējamā modernizācija tiks veikta Latvijā. Tāpat projektā, piesaistot vietējos uzņēmējus, vienlaikus tiek gan veiktas investīcijas Latvijas ekonomikā, gan arī nodrošināta piegāžu drošība, kas bija viens no Latvijas izvirzītajiem priekšnosacījumiem, uzsākot 6x6 transportlīdzekļu platformas pētniecības un izstrādes fāzi.

Pašlaik jauno 6x6 bruņu transportlīdzekļu projektā piedalās Latvija un Somija, kā arī interesi par iesaisti ir izrādījusi Zviedrija. Lai gan Igaunija pēc nodomu protokola parakstīšanas ar Latviju un Somiju vēlāk apturēja savu dalību projektā, tai un jebkurai citai sabiedrotajai valstij nākotnē ir iespēja parakstīt vispārīgo vienošanos un veikt transportlīdzekļu pasūtījumu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu