"Sazāļoja un seksuāli uzbruka." Indijā sāk tiesāt latvietes Līgas Skromanes slepkavībā apsūdzētos

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Facebook

Indijā sācies tiesas process par Īrijā dzīvojušās Līgas Skromanes noslepkavošanu, kurā apsūdzēti divi vīrieši, vēsta portāls "Baltic Ireland".

Latvijā dzimusī 33 gadus vecā sieviete tika atrasta mirusi 40 dienas pēc viņas pazušanas 2018. gada martā Keralas štatā, Indijas dienvidaustrumos. Sieviete kopā ar māsu Ilzi bija ieradusies valstī, lai ārstētos no posttraumatiska stresa.

Par viņas nogalināšanu tiek tiesāti divi vīrieši, kuri, pēc apsūdzības vārdiem, ievilinājuši Līgu mangrovju mežā, sazāļojuši viņu un pēc tam sievietei seksuāli uzbrukuši.

Tiesā paredzēts uzklausīt 103 lieciniekus, un pirmā no tiem bija Līgas jaunākā māsa Ilze. Viņa pastāstīja tiesai, kā abas ar māsu nonākušas Keralā, kur Līga saņēma terapiju, kas palīdzētu ārstēt viņas depresiju.

Ilze sacīja, ka Līga pazuda no jogas nodarbības 14. martā, vairāk nekā mēnesi pēc tam, kad bija sākusi ārstēšanos. Māsas mirstīgās atliekas tika atrastas pēc vairākas nedēļas ilgušas meklēšanas.

Vietējām ziņām Ilze sacīja: "Es tiesā jutos mierīga, jo zinu, ka tas, ko sacīju, ir patiesība un ka mans vienīgais mērķis ir panākt taisnīgumu attiecībā uz manu māsu un ģimeni."

Viņa arī pauda bažas par lieciniekiem lietā pēc tam, kad atklājās, ka policija nesen arestējusi kādu apsūdzētā radinieku par draudēšanu lieciniekam. Viņa arī kritizēja iepriekš lietā izplatītās baumas par to, ka viņas māsa Līga bijusi narkomāne.

Intervijā "The Times of India" pirms tiesas Ilze sacīja, ka ir apmierināta ar veidu, kādā notiek izmeklēšana.

"Man bija pretenzijas par to, ka policijas darbības nebija nopietnas, kad māsa pazuda, bet ne par viņas nāves izmeklēšanu. Izskatījusi visus pierādījumus, es pārliecinājos, ka ir aizturēti īstie vīrieši, kas atbildīgi par manas māsas izvarošanu un slepkavību. Ir pagājuši četri gadi, kopš es zaudēju māsu.

Ne es, ne mana ģimene nekad nebūtu iedomājušies, ka mums būs jāpārdzīvo šāda traģēdija," sacīja Ilze.

Paredzams, ka tiesas process ilgs līdz 21. jūnijam.

Līga Skromane uz Keralu bija devusies 2018. gada 21. februārī kopā ar māsu Ilzi, lai piedalītos ajūrvēdas kursos un ārstētos no posttraumatiska stresa. Viņas uzturējās Dharmas Ajūrvēdas un dziedniecības centrā, kad 14. martā Līga pazuda. Kāds autorikšas vadītājs pastāstīja policijai, ka viņš aizvedis Līgu uz netālo Kovalamas kūrortu, taču arī tur policija nespēja pazudušo atrast.

Vairāk nekā pēc mēneša sievietes sakropļotais līķis bez galvas tika atrasts upes krastā Keralas štatā. Indijas policija veica izmeklēšanu un par Līgas slepkavību aizturēja un apsūdzēja divus vietējos vīriešus.

Abi jaunieši strādāja pārtikas piegādes uzņēmumā Tiruvanantapuramā, bet reizēs, kad nebija pasūtījumu, mēdza piepelnīties kā nelegāli tūristu gidi.

28 gadus vecais Umešs, kurš bija galvenais apsūdzētais, devis priekšroku seksam ar vīriešiem, bet 24 gadus vecajam apsūdzētajam Udajanam bijis fetišs uz ārzemniecēm.

Umešs un Udajans tika apsūdzēti pierādījumu iznīcināšanā, slepkavībā, saindēšanā, nelikumīgā ieslodzīšanā, nolaupīšanā un izvarošanā.

Policija apgalvoja, ka abi apsūdzētie vīrieši atzinušies, ka satikuši Līgu pludmalē, pēc tam aizvilinājuši uz mangrovju mežu uzsmēķēt marihuānu, vairākkārt viņu izvarojuši un nejauši nožņauguši, mēģinot savaldīt sievietes pretošanos. Pēc tam līķi pakāruši kokā, mēģinot imitēt pašnāvību.

Umešs un Udajans tika apsūdzēti pierādījumu iznīcināšanā, slepkavībā, saindēšanā, nelikumīgā ieslodzīšanā, nolaupīšanā un izvarošanā. Tomēr pēc tam viņi tika atbrīvoti pret drošības naudu, un kopš tā laika dzīvoja savu ierasto dzīvi, jo tiesas datums netika nozīmēts.

2022. gadā Līgas Skromanes traģiskās nāves izmeklēšana vēl turpinās.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu