VIDEO ⟩ SPKC informē par Latvijā pirmo apstiprināto pērtiķu baku gadījumu

Apollo.lv
SPKC informē par Latvijā pirmo apstiprināto pērtiķu baku gadījumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Berkay Ataseven/Shutterstock.com

Latvijā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). "Apollo" piedāvā tiešraidē sekot līdzi  SPKC informācijai par epidemioloģisko situāciju Latvijā un pasaulē saistībā ar pērtiķu bakām.

SPKC veic slimnieka aptauju un organizē nepieciešamos pasākumus.

Slimnieks ir pieaugušais vecuma grupā līdz 50 gadiem, slimības gaita norit viegli, atrodas ārstniecības personas uzraudzībā, inficējies ārzemēs.

Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Saistībā ar šo gadījumu SPKC piektdien, 3. jūnijā, rīkos arī preses konferenci, lai informētu par epidemioloģisko situāciju Latvijā un pasaulē saistībā ar pērtiķu bakām.

SPKC norāda, ka pērtiķu bakas ir reta vīrusu izraisīta infekcijas slimība, kura visbiežāk sastopama Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīs. Infekcijas rezervuārs dabā joprojām nav zināms, bet vīruss tika konstatēts dažiem grauzējiem un pērtiķiem, no kuriem inficējās arī cilvēki. Pērtiķu baku gadījumi cilvēkiem bija reģistrēti arī ārpus Āfrikas saistībā ar starptautiskiem ceļojumiem vai importētiem dzīvniekiem. Pērtiķu baku inkubācijas periods (laiks no inficēšanās līdz simptomiem) ir no piecām līdz 21 dienai.

Video: SPKC informē par Latvijā apstiprināto pirmo pērtiķu baku gadījumu

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu