Eiropā tiks ieviests viens lādētājs visām elektroniskajām ierīcēm

LETA
Eiropā tiks ieviests viens lādētājs visām elektroniskajām ierīcēm
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: diy13/Shutterstock

No 2024. gada beigām Eiropā vairumam pārnēsājamajām elektroniskajām ierīcēm būs vienoti lādētāji, otrdien, 7. jūnijā, vienojās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Eiropas Parlaments (EP).

Vairumam pārnēsājamo ierīču prasība nodrošināt USB C tipa pieslēgvietu spēkā stāsies no 2024. gada beigām, ziņo EP preses dienests.

"Šī jaunā direktīva atvieglos eiropiešu dzīvi un būs labāka videi," skaidro EP deputāts Andrejs Kovačevs no Bulgārijas, kurš piedalījās sarunās.

Topošā direktīva prasa, lai visu ražotāju mobilie tālruņi, planšetdatori, digitālās kameras, austiņas un austiņu komplekti, rokas videospēļu konsoles un portatīvie skaļruņi, kurus var uzlādēt ar vadu, būtu aprīkoti ar USB C tipa pieslēgvietu. Izņēmumi attiektos tikai uz ierīcēm, kas ir pārāk mazas, lai tām būtu C tipa USB pieslēgvieta, piemēram, viedpulksteņiem, veselības aprocēm un dažām sporta ierīcēm.

EP jau vairāk nekā 10 gadus ir centies panākt, lai pārnēsājamām ierīcēm būtu vienots lādētājs, aicinot Eiropas Komisiju rīkoties.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu