FOTO ⟩ Rīgā viesojas Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Cihanouska

LETA
Rīgā viesojas Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Cihanouska
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Svjatlana Cihanouska.
Svjatlana Cihanouska. Foto: STEFFI LOOS / POOL

Šodien un ceturtdien, 9. jūnijā, Rīgā vizītē uzturas Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska, informēja Ārlietu ministrijā.

Vizītes laikā Cihanouska tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA) un Saeimas deputātiem. Plānota tikšanās arī ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV) un Rīgas mēru Mārtiņu Staķi (PP), kā arī ar bijušo Tautas frontes priekšsēdētāju Romualdu Ražuku.

Cihanouskas vizīte Rīgas domē sāksies plkst.9 ar vēsturiskā balti sarkani baltā Baltkrievijas karoga pacelšanu Rātsnama balkonā. Karoga pacelšanas ceremonija notiks Baltkrievijas brīvā kora dziedājuma pavadījumā.

Foto: Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere apmeklē Rīgas domi

Cihanouska un viņu pavadošā delegācija tiksies ar Staķi un vicemēriem Vilni Ķirsi (JV), Edvardu Smiltēnu (NA/LRA) un Lindu Ozolu (K). Pēc tam Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere apmeklēs Rīgas atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem.

Valsts kancelejā aģentūru LETA informēja, ka Kariņš ar Cihanousku tiksies plkst.13. Kariņš tikšanās laikā plāno pārrunāt aktuālo situāciju Baltkrievijā un Latvijas atbalstu tās pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī Krievijas karu Ukrainā un tā ietekmi uz drošības situāciju reģionā.

Saeimā plānota Cihanouskas uzruna deputātiem.

Tāpat paredzēts, ka Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere apmeklēs Okupācijas muzeju, kā arī viesosies Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā.

Latvija nav atzinusi 2020.gadā notikušās prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā un kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm pieprasa Baltkrievijai īstenot brīvas un demokrātiskas vēlēšanas. Tāpat Latvija atbalsta sankciju piemērošanu Baltkrievijas režīmam par tā atbalstu Krievijai karā pret Ukrainu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu