"Lightning" Austrumu konferences finālsērijā svin trešo uzvaru pēc kārtas

Tampabejas "Lightning"
Tampabejas "Lightning" Foto: AP/Scanpix

Piektdien, 10. jūnijā, uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfināla sērijas mačā izcīnīja čempionvienība Tampabejas "Lightning".

Tampabejas "Lightning" ar 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) viesos pārspēja Ņujorkas "Rangers" komandu.

Sērijā līdz četrām uzvarām pēdējo divu sezonu čempione "Lightning" izvirzījusies vadībā ar 3-2.

Aizvadītajā spēle pirmos vārtus mača 31.minūtē guva mājinieku aizsargs Raiens Lingrens, kurš "Lightling" vārtsargu Andreju Vasiļevski pārspēja ar negaidītu metienu no kreisās apmales un asa leņķa. Līdz perioda beigām viesi gan spēja panākt izlīdzinājumu - ar metienu no zilās līnijas savus pirmos vārtus šī gada Stenlija kausa izcīņā guva krievu aizsargs Mihails Sergačovs.

Trešā perioda izskaņā uzvaras vārtus "Lightning" labā guva čehu uzbrucējs Ondržejs Palāts, kurš pēc Sergačova metiena ripu skāra vārtu priekšā, mainot tās lidojuma virzienu.

Savukārt 3:1 viesu labā pēdējā minūtē panāca Brendons Hagels, ripu raidot jau tukšos "Rangers" vārtos.

Uzvarētāju rindās Vasiļevskis atvairīja 24 no 25 metieniem, kamēr mājinieku rindās Igors Šestjorkins tika galā ar 24 no 26 pretinieku mestajām ripām.

Līdz ar šo zaudējumu "Rangers" pārtrūka astoņu uzvarētu mājas spēļu sērija Stenlija kausā.

Sērijas sestā spēle sestdien notiks "Lightning" laukumā.

Šīs sērijas uzvarētājs cīņā par Stenlija kausu tiksies ar Kolorādo "Avalanche", kas Rietumu konferences fināļsērijā ar 4-0 pārspēja Edmontonas "Oilers" hokejistus.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa izcīņas finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".