ANO pauž bažas par Doneckā ārvalstu karavīriem piespriestajiem nāvessodiem

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

ANO piektdien pauda bažas par nāvessodiem, ko ceturtdien Doneckā promaskaviskie kaujinieki piesprieda Krievijas karaspēka sagūstītajiem ārvalstu karavīriem - diviem britiem un vienam marokānim -, kas karoja Ukrainas pusē.

"ANO Cilvēktiesību birojs ir satraukts par pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas tā dēvētās Augstākās tiesas lēmumu piespriest nāvessodu trim karavīriem," žurnālistiem Ženēvā apliecināja pārstāve sakariem ar presi Ravina Šamdasani.

"Mēs kopš 2015.gada esam novērojuši, ka šajās pašpasludinātajās republikās tā dēvētās tiesu iestādes neievēro būtiskākās taisnīgas tiesas garantijas, tādas kā atklāta lietas izskatīšana, neatkarība, tiesu objektivitāte un tiesības netikt piespiestam liecināt. Šādas karagūstekņu prāvas atbilst kara noziegumu kritērijiem," paziņoja Šamdasani.

Ukrainas austrumos ar Krievijas atbalstu izveidotās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas (DTR) "tiesa" piespriedusi nāvessodu britiem Šonam Pinneram un Eidenam Aslinam, kā arī Marokas pilsonim Saadunam Brahimam.

Viņi visi ir Ukrainas armijas karavīri, kas parakstīja līgumu par dienestu bruņotajos spēkos vēl pirms Krievijas iebrukuma. Pinners un Aslins dzīvo Ukrainā kopš 2018.gada.

"Tiesa" bijusi īsa un nebija pieejama žurnālistiem. Viņiem ir mēnesis sprieduma pārsūdzēšanai.

Notiesāto radinieki vairākkārt teikuši, ka viņiem nav bijusi normāla aizstāvība, bet viņiem piedāvātie "advokāti" nav neko darījuši.

Pinners un Aslins nonāca gūstā aprīļa vidū Mariupolē, bet Brahims - marta vidū Volnovahā.

Lielbritānijas valdība ceturtdien apliecināja, ka tai ir nopietnas bažas par krievu gūstā nonākušajiem britiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu