Sv, 4.12.2022.

Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja tiešsaistē vērot medus bišu un citu apputeksnētāju gaitas

LETA
Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja tiešsaistē vērot medus bišu un citu apputeksnētāju gaitas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Daniel Prudek/Shutterstock

Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja tiešsaistē vērot medus bišu un citu apputeksnētāju gaitas, sekojot līdzi notiekošajam Āgenskalna "Bišu vēstniecībā", informēja Latvijas Biškopības biedrības padomes pārstāvis un programmas "Bišu draugs" vadītājs Jānis Kronbergs.

Pateicoties projekta digitālajiem risinājumiem, "Bišu vēstniecība" tagad ir aprīkota ar kameru, kas nepārtraukti fiksēs bišu ikdienas gaitas, tā populācijas vērošanu padarot pieejamu krietni plašākā mērogā.

"Jūnijs ir bišu saimēm viens no darbīgākajiem mēnešiem. Iestājoties siltam laikam un ziedēšanas sezonai, bites intensīvi veic apputeksnēšanu vācot gan nektāru, gan putekšņus. Ievākto putekšņu krāsa raksturo augus, kurus bites apputeksnējušas.

Šajā periodā notiek arī intensīva saimes attīstība un palielinās bišu skaits stropā. Vērot bišu gaitas savām acīm "Bišu vēstniecībās" ir unikāla iespēja Latvijas iedzīvotājiem," stāstīja Kronbergs.

Kronbergs arī atzina, ka tiešraide un digitālie rīki ir lielisks veids, kā mūsdienās rosināt sabiedrības interesi par apputeksnētājiem.

Pasaules bišu dienā, 20. maijā tika atklāta programma "Bišu draugs", kā arī pirmā medus bišu un pārējo apputeksnētāju apskates vieta "Bišu vēstniecība".

Programmas mērķis ir ne tikai pievērst uzmanību sarūkošajam bišu skaitam pasaulē, vienlaikus uzsverot to svarīgo lomu bioloģiskajā daudzveidībā un pārtikā, bet arī palīdzēt sadarboties apputeksnētāju populācijas veicināšanā iesaistītajām pusēm

Tiešraides būs pieejamas, pateicoties IKT pakalpojumu sniedzēja "Bite" nodrošinātajam tehnoloģiskajam risinājumam. Tiešraides tiks translētas Facebook lapās "Bišu draugs" un "Bite", kā arī "Bišu draugs" mājaslapā "bisudraugs.eu".

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu