Šogad garākā diena būs 21. jūnijā

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Šajā gadā vasaras saulgriežu brīdis būs otrdien, 21. jūnijā, plkst.12.13, vēsta informācija portālā "timeanddate.com". Saulgriežu dienas garums Latvijā būs no 17 stundām un 33 minūtēm.

21. jūnijs būs gada garākā diena, savukārt gada īsākā nakts būs nakts no otrdienas uz trešdienu. Tā kā saulgriežu moments 21. jūnijā būs tuvu pusdienlaikam, nakts garuma atšķirība 20.-21. jūnijā un 21.-22. jūnijā būs minimāla.

Vasaras saulgriežos saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora un Zemes ziemeļu puslodē iestājas astronomiskā vasara.

Meteoroloģiskā vasara, kas ir periods ar diennakts vidējo gaisa temperatūru caurmērā augstāku par +15 grādiem, Latvijas lielākajā daļā sākās 6. jūnijā, kas ir agrāk nekā ierasts, bet četras dienas vēlāk nekā pirms gada.

Saulgriežu dienas garums Rīgā būs 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā - no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos.

Gada īsākās nakts ilgums Rīgā būs sešas stundas un astoņas minūtes, citviet valstī - no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, Valmieras novadā pie Igaunijas robežas, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā, Augšdaugavas novadā pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

21. jūnijā Rīgā saule lēks plkst.4.29, rietēs plkst.22.21. Visagrāk - plkst.4.10 - saule lēks Latvijas galējos ziemeļaustrumos, Alūksnes novada Pededzes pagastā, savukārt visvēlāk - plkst.4.48 - saule lēks Latvijas dienvidrietumos, jūras piekrastē Dienvidkurzemes novadā.

Agrākais saulriets saulgriežos gaidāms valsts dienvidaustrumos, kur Baltkrievijas pierobežā saule rietēs jau plkst.21.58, bet vēlākais saulriets būs ziemeļrietumos, kur pie jūras Ventspils novadā saule rietēs plkst.22.36.

Pēc saulgriežiem naktis kļūs arvien garākas, bet dienas - īsākas. 22. jūnijā dienas garums būs par četrām sekundēm īsāks, Pēterdienā saule spīdēs piecas minūtes mazāk, bet pēc mēneša dienas garums būs sarucis par stundu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu