TOS šogad ievērojami pieaudzis traumu skaits. Elektroskūteru braucienos gūtās traumas ārstē ilgstoši

LETA
TOS šogad ievērojami pieaudzis traumu skaits. Elektroskūteru braucienos gūtās traumas ārstē ilgstoši
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Kekyalyaynen/Shutterstock

Iestājoties siltākam laikam, ievērojami pieaudzis traumu skaits Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS), vēsta TOS sabiedrisko attiecību konsultante Dagnija Dižbite-Svarinska. Visdramatiskāk pieaudzis to traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem. 

Pēc viņas paustā, siltajās dienās pacientu skaits dienā pārsniedz 100, kas ir par 25% vairāk nekā vēsākās dienās, pārsniedzot pacientu skaitu dienā ziemas slidenajā laikā. Liela daļa traumu tiek gūtas alkohola reibumā, rīkojoties pārdroši, neapdomīgi un neskaidri izvērtējot situāciju.

Skaidrojot traumu dažādību, TOS galvenais ārsts Uģis Zariņš norāda, ka tās ir dažāda veida potīšu kaulu lūzumi, plecu kaula lūzumi un citas traumas. Visdramatiskāk pieaudzis to traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem - tās parasti ir smagas un ilgstoši ārstējamas, sacīja Zariņš.

Tāpat traumas tiek gūta, gan neapdomīgi rīkojoties ar asiem priekšmetiem virtuvē, gan veicot dažādus dārza un saimniecības darbus, gan sportojot nepiemērotos apavos un vidē, piemēram, kailām kājām spēlējot futbolu slapjā zālē un tamlīdzīgi.

Ārsti aicina būt īpaši uzmanīgiem peldoties un nekādā gadījumā nelekt uz galvas ūdenī, lai cik pārbaudīta vai zināma ir peldvieta. Situācija ūdenstilpnē var būt mainījusies un nekad nevar paredzēt, kas lēciena vietā atrodas zem ūdens. Turklāt, uz galvas lecot ūdenī, gūtās traumas parasti ir letālas vai traumu rezultātā tiek gūta paralīze uz mūžu.

Gadā līdz slimnīcām nonāk ap 20 cilvēku ar šādi gūtām traumām, tomēr lielākā daļa no gūtajiem ievainojumiem iet bojā notikuma vietā, noslīkstot, jo lauztās sprandas dēļ, kļūst paralizēti un nespēj vairs kustēties un iznirt.

Tuvojoties garajām Jāņu brīvdienām, ārsti prognozē vēl lielāku pacientu skaitu un aicina iedzīvotājus atbildīgāk izturēties pret savu drošību, nebūt pārgalvīgiem un būt piesardzīgiem ar alkohola lietošanu. TOS norāda, ka katru gadu Līgo svētku brīvdienās vērojams vēl lielāks traumu pieaugums, no tām liela daļa tiek gūtas reibuma stāvoklī.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu