Pk, 1.12.2023.

Parīzes teroraktu īstenotājam piespriež mūža ieslodzījumu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Vienīgajam izdzīvojušajam 2015. gada Parīzes teroraktu īstenotājam Salaham Abdeslamam trešdien tika piespriests mūža ieslodzījums, noslēdzoties septembrī sāktajai prāvai pret 20 cilvēkiem, kas tika apsūdzēti par teroraktu sarīkošanu Parīzē 2015. gada 13. novembrī.

32 gadus vecais marokāņu izcelsmes Francijas pilsonis Abdeslams jau bija notiesāts Beļģijā par slepkavības mēģinājumu apšaudē Briselē viņa aizturēšanas laikā 2016.gada 15.martā.

Paziņojumu par viņam piespriesto smagāko iespējamo sodu nolasīja piecu tiesnešu grupas vadītājs.

Pārējie 19 aizdomās turētie, kas bija apsūdzēti teroraktu plānošanā vai loģistiska atbalsta sniegšanā, arī tika atzīti par vainīgiem. Viņiem ir piespriesti cietumsodi no diviem gadiem līdz mūža ieslodzījumam.

No 20 apsūdzētajiem seši tika tiesāti aizmuguriski.

Terorakti Parīzē, kuros dzīvību zaudēja 130 cilvēki un 350 tika ievainoti, notika vairākās vietās - koncertzālē "Bataclan", nacionālajā stadionā "Stade de France", pie kura uzspridzinājās trīs teroristi, vairākos bāros un restorānos Parīzes centrā. Par uzbrukumiem atbildību uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts".

Visi teroraktu īstenotāji, izņemot Abdeslamu, uzspridzinājās vai viņus nogalināja policija šo uzbrukumu laikā vai pēc tam. Abdeslams uzbrukuma vakarā pameta savu spridzinātāja pašnāvnieka jostu un aizbēga uz Briseli, kur pēc četriem mēnešiem tika aizturēts.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu