Sv, 14.08.2022.

Hakeri noplūdinājuši 50 000 Lietuvas autotīrīšanas firmas klientu datus

LETA
Hakeri noplūdinājuši 50 000 Lietuvas autotīrīšanas firmas klientu datus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Hakeri noplūdinājuši apmēram 50 000 Lietuvas automašīnu mazgāšanas un uzkopšanas pakalpojumu sniedzēja "Švaros broliai" klientu datus, kas ietver personu vārdus, automašīnu reģistrācijas numurus, elektroniskā pasta adreses un telefona numurus, pirmdienas vakarā informēja kompānija.

Dati nozagti no kompānijas automašīnu tīrīšanas centru reģistrācijas sistēmas.

Uzņēmumā uzsvēra, ka ar maksājumiem saistīta informācija, piemēram, bankas konta un maksājumu kartes dati, kā arī cita sensitīvā informācija, piemēram, personas kods un dzīvesvietas adrese, netika glabāta noplūdinātajā datubāzē.

Pašlaik pieejamā informācija liecina, ka drošībā ir citu "Švaros broliai" biznesa atzaru - automātisko automazgātavu, uzkopšanas pakalpojumu telpu un pašapkalpošanās automazgātavu - klientu informācija.

Kompānijas direktore Lina Žagariene norādīja, ka tiek uzskatīts, ka datus nozaguši hakeri no Krievijas.

"Domājams, ka hakeri no Krievijas ieguva nesankcionētu piekļuvi mūsu tīrīšanas centru rezervācijas sistēmas datubāzei un ir nozaguši apmēram 50 000 klientu datus," viņa teica.

Uz izmeklēšanas laiku "Švaros broliai" ir bloķējis rezervācijas sistēmu un informējis klientus, Valsts datu aizsardzības inspekciju un tiesībsargājošās institūcijas.

Uzņēmumam ir pieci automašīnu tīrīšanas centri Viļņā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu