Krievijas pārveidotajā "McDonald's" beigušies kartupeļi. Līdz rudenim pārtraukta to tirdzniecība

Apollo.lv
Krievijas pārveidotajā "McDonald's" beigušies kartupeļi. Līdz rudenim pārtraukta to tirdzniecība
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jack Jelly/Shutterstock

Krievijas pārveidotajā "McDonald's" ātrās ēdināšanas ķēdē "Vkusno I Tochka" beigušies kartupeļi, jo ir problēmas ar fritēto kartupeļu pagatavošanai piemērotu kartupeļu šķirņu iegūšanu. Uzņēmums norāda, ka kartupeļi ēdienkartē varētu atgriezties rudenī, vēsta raidsabiedrība BBC.

Krievijas Lauksaimniecības ministrija uzreiz noliedza, ka Krievijā būtu bijis kartupeļu trūkums.

Savukārt "Vkusno I Tochka" skaidro, ka frī kartupeļu pagatavošanai piemēroto kartupeļu trūkums ir saistīts ar faktu, ka 2021. gadā Krievijā ienācies ļoti maz kartupeļu šķirņu, kuras tīkla uzņēmumos izmanto frī kartupeļu ražošanai.

Pēdējo astoņu gadu laikā uzņēmums ir koncentrējies uz Krievijas piegādātājiem un iegādājies produktus no tiem. Turklāt kļuvis neiespējami importēt kartupeļus no tirgiem, kas varētu kļūt par pagaidu kartupeļu piegādātājiem uzņēmumiem Krievijā.

"Pēc mūsu aplēsēm, šādas grūtības sagaida galvenos tirgus spēlētājus, neskatoties uz to, ka "Vkusno I Tochka" izmantoto kartupeļu standarts ir augstāks nekā konkurentiem," uzskata uzņēmums. Kartupeļi tīkla uzņēmumu ēdienkartē pilnā apjomā atgriezīsies nākamā ražas gada sākumā, 2022. gada rudenī.

"Apollo.lv" jau rakstīja, ka Krievijas "McDonald’s" restorāni svētdien, 12. jūnijā, tika atvērti ar jaunu nosaukumu, logotipu un ēdienkarti, taču tām pašām mērču paciņām, vēsta ziņu medijs "Business Insider".

Pārdēvētās ātrās ēdināšanas ķēdes darbinieki ar melnu marķieri bija aizķēpājuši "McDonald’s" logotipu uz mērču iepakojumiem.

Medijs "The Wall Street Journal" publicējis fotoattēlus, secinot, ka ēdienkarte ir līdzīga "McDonald’s". Savukārt medijs "Reuters" ziņoja, ka pārdēvētais uzņēmums izmanto vienkāršus baltus iepakojumus kartupeļiem un burgeriem.

Daži citi ēdienkartes vienumi neesot pieejami loģistikas grūtību dēļ, un tirdzniecības ierobežojumi nozīmē, ka ēdieni, visticamāk, mainīsies.

Jau vēstīts, ka 12. jūnijā daudzviet Krievijā atvērti ātrās ēdināšanas restorāni "Vkusno I Tochka", kas aizstāj no Krievijas tirgus aizgājušo amerikāņu zīmolu "Mcdonald's".

"McDonald's" Krievijā darbojās 30 gadus, bet, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, nolēma aiziet no Krievijas tirgus.

Visus 850 "McDonald's" restorānus Krievijā piekrita iegādāties "McDonald's" licences turētājs Aleksandrs Govors, kurš ir operators 25 restorāniem Sibīrijā.

Govors arī piekritis ar līdzšinējiem nosacījumiem vismaz divus gadus turpināt nodarbināt 62 000 cilvēku, kas pašlaik strādā "McDonald's" restorānos Krievijā.

Darījuma summa pagaidām tiek turēta noslēpumā.

Marta sākumā "McDonald's" paziņoja, ka uz laiku slēgs visus savus restorānus Krievijā, taču turpinās maksāt algas darbiniekiem. Uzņēmums atklāja, ka šis lēmums tam izmaksājis 55 miljonus dolāru mēnesī.

Pārdošanas līgums vēl jāapstiprina uzraudzības iestādēm, un process varētu tikt pabeigts pāris nedēļu laikā.

Pirmās 15 tirdzniecības vietas tiks atvērtas Maskavā un Maskavas apgabalā 12. jūnijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu