Linkaits: ATD uzdots izstrādāt mehānismu ārkārtas situācijām, kad pārvadātājs nespēj nodrošināt pakalpojumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits.
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Foto: Zane Bitere/LETA

Autotransporta direkcijai (ATD) uzdots tuvākajā laikā izstrādāt mehānismu, lai vienam pārvadātājam nespējot pilnībā nodrošināt sabiedriskā transporta pārvadājumus ar autobusiem, tiktu piesaistīts rezerves pārvadātājs, trešdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

"ATD vajadzēja izveidot mehānismu ārkārtas situācijām - gadījumā, ja, piemēram, notiek šoferu streiks vai ir pandēmija. Nevar būt tādi gadījumi, kad netiek nodrošināts sabiedriskais transports. Tāpēc ir jābūt rezerves pārvadātājiem, kas jau savlaicīgi ir atlasīti iepirkumā un var nākt talkā, nodrošinot reisus," klāstīja Linkaits.

Viņš arī piebilda, ka līdzīga situācija, kāda jūlija sākumā bija saistībā ar AS "Liepājas autobusu parks" nespēju nodrošināt visus reisus, iepriekš novērota arī citviet Latvijā, pakalpojuma nodrošināšanu pārņemot jaunam pārvadātājam.

Ministrs uzsvēra, ka ATD ir uzdots tuvākajā laikā sagatavot mehānismu šādām ārkārtas situācijām.

Jau vēstīts, ka no 1.jūlija sākta pakalpojumu sniegšana atbilstoši jaunajiem līgumiem divās lotēs. SIA "Tukuma auto" nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem lotē "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni", bet "Liepājas autobusu parks" - "Ogre, Aizkraukle" lotē, taču kompānija nespēja izpildīt visus paredzētos reisus saistībā ar šoferu trūkumu.

Nepilnības pasažieru pārvadāšanā Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos "Liepājas autobusu parkam" uzdots novērst šīs nedēļas laikā, un, ja šajā laikā tas netiks izdarīts, Autotransporta direkcija rosinās līguma laušanu.

ATD par neizpildītajiem reisiem "Liepājas autobusu parkam" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro.

Pēc "Liepājas autobusu parka" publiskotās informācijas, otrdien, 12.jūlijā, un trešdien Ogrē un Aizkrauklē tiek izpildīti visi reisi.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 878 417 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums 2020.gadā strādāja ar 10,926 miljonu eiro apgrozījumu un 475 752 eiro peļņu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu