"Ģeogrāfija tagad ir citāda." Lavrovs paziņo jaunus Krievijas militāros mērķus Ukrainā

LETA
Sergejs Lavrovs  (centrā).
Sergejs Lavrovs (centrā). Foto: EPA/Scanpix

Krievijas militārie mērķi Ukrainā vairs nav vērsti "vienīgi" uz kaimiņvalsts austrumu teritorijām, jo rietumvalstu ieroču piegādes mainījušas Maskavas aprēķinus, paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

"Ģeogrāfija tagad ir citāda," trešdien krievu medijos publicētajā intervijā norādījis Lavrovs, piebilstot, ka agresorvalsts tagad tīkojot ne tikai pēc Doneckas un Luhanskas apgabaliem, bet iekārojusi arī Hersonas un Zaporižjas apgabalus, kā arī citas teritorijas.

"Šis process turpinās konsekventi un pastāvīgi," raksturojot Krievijas totalitārā režīma apetīti, izteicies Lavrovs.

Ministrs arī uzsvēris, ka Kremļa mērķi joprojām ir "Ukrainas denacifikācija un demilitarizācija", taču kopš Krievijas un Ukrainas sarunām martā Stambulā "ģeogrāfija" ir mainījusies.

Viņš apgalvojis, ka rietumvalstu ieroču piegādes Ukrainas armijai likušas Maskavai mainīt savus plānus.

Ja Rietumi turpinās Ukrainu apgādāt ar ieročiem Krievijas "ģeogrāfiskie mērķi virzīsies pat vēl tālāk nekā pašreizējā līnija", piedraudējis Lavrovs.

"Mēs nevaram pieļaut, ka Ukrainas daļai, kuru kontrolē [prezidents Volodimirs] Zelenskis vai jebkurš, kas stāsies viņa vietā, ir ieroči, kas rada tiešus draudus mūsu teritorijai un to republiku teritorijai, kas pasludinājušas savu neatkarību," piebildis diktatora Vladimira Putina līdzgaitnieks, norādot uz Krievijas okupētajām Ukrainas teritorijām, kuras formāli it kā pārvalda Maskavas uzturētās kaujinieku bandas.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma pirmās fāzes - mēģinājuma ieņemt Ukrainas ziemeļaustrumu daļu un Kijivu - izgāšanās Maskava marta beigās paziņoja, ka tās galvenais mērķis esot "atbrīvot" Doneckas un Luhanskas apgabalus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu