Latvijas šķēpmetēji Gailums un Štrobinders nekvalificējas pasaules čempionāta finālam

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Patriks Gailums
Patriks Gailums Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas šķēpmetēji Patriks Gailums un Rolands Štrobinders ceturtdien Jūdžinā pasaules vieglatlētikas čempionāta kvalifikācijā ieņēma 13. un 15.vietu, paliekot aiz fināla dalībnieku pulka.

Lai iekļūtu finālā, šķēpu vajadzēja raidīt vismaz 83,50 metru tālumā vai iekļūt labāko divpadsmitniekā.

Štrobinders startēja kvalifikācijas A grupā, kur ar 79,39 metru tālu metienu, kuru veica pēdējā, trešajā mēģinājumā, ieņēma sesto vietu. Pirmajos divos mēģinājumos viņa mestais šķēps lidoja 77,83 un 76,50 metru tālumā.

Gailums B kvalifikācijas grupā bija septītais, arī labāko rezultātu uzrādot trešajā piegājienā - 79,66 metri. Pirmajos divos mēģinājumos viņa rezultāts bija 75,49 un 75,63 metri.

Lai iekļūtu finālā, šķēpu vajadzēja mest nedaudz aiz 80 metru atzīmes. Kā divpadsmitais ar savu rezultātu finālam kvalificējās soms Lasi Eteletalo, kurš šķēpu raidīja 80,03 metru tālumā.

Kvalifikācijas normu izpildīja četri šķēpraiži. A grupā tie bija indietis Nērajs Čopra (88,39 metri) un čehs Jakubs Vadlejhs (85,23), bet B grupā - Grenādas sportists Andersons Pīterss (89,91) un vācietis Juliāns Vēbers (87,28).

Starp abiem latviešiem 14.vietā bija 2015.gada pasaules čempions Jūliuss Jego no Kenijas, kuram bija sešus centimetrus tuvāks metiens nekā Gailumam.

Pasaules čempionāta debitants Gailums šogad šķēpu metis 83,65 metru tālumā, kas pirms meistarsacīkstēm viņam šajā sezonā deva 17.vietu pasaulē. Par centimetru tālāk metis Gatis Čakšs, kurš pēc saslimšanas ar Laimas slimību nepaguva atlabt tādā līmenī, lai startētu pasaules čempionātā.

Štrobinders piedalījies trīs pasaules čempionātos, 2015. un 2017.gadā nesasniedzot 80 metru atzīmi un ieņemot 19.vietas. Viņa šogad labākais rezultāts 80,91metrs bija 38. pasaulē.

2022.gadā vistālāk šķēpu metis Pīterss, kurš maijā Dimanta līgas posmā sasniedza 93,07 metrus.

Kvalifikācijā piedalījās 28 šķēpraiži.

Latviju pasaules čempionātā pārstāv šķēpmetēji Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums un Rolands Štrobinders, 400 metru skrējēja Gunta Vaičule un soļotājs Arnis Rumbenieks.

No Latvijas sportistiem jau startēja Vaičule, kura 400 metru sprintā nepārvarēja priekšsacīkstes un ieņēma 25.pozīciju, kā arī šķēpmetējas Mūze un Palameika, pirmajai no viņām iekļūstot pamatsacensībās, kas norisināsies sestdien.

Kopā ar sportistiem uz čempionātu devušies arī treneri Gints Palameiks, Mārcis Štrobinders, Zigismunds Sirmais un Edvīns Krūms.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Jūdžinā, Oregonā, norisināsies līdz 24.jūlijam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām