Sv, 10.12.2023.

Putins paraksta dokumentu, kurā Baltijas jūru nosauc par vienu no valsts drošības zonām (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kara noziedznieks Vladimirs Putins.
Kara noziedznieks Vladimirs Putins. Foto: Asatur Yesayants/shutterstock

Kara noziedznieks Vladimirs Putins parakstījis dokumentu, kurā minēts Kuriļu šaurums, Baltijas jūra, Melnā jūra un Vidusjūras austrumu daļa kā svarīgas ekonomiskās un stratēģiskās drošības zonas, vēsta ziņu medijs "Postimees".

"Krievijas Federācijas nacionālo interešu aizsardzībai nozīmīgas jomas pasaules jūrās būtiski ietekmē Krievijas Federācijas ekonomisko attīstību, iedzīvotāju materiālo labklājību un nacionālo drošības stāvokli, kā arī valsts stratēģiskās nozīmes saglabāšanu un reģionālo drošību," teikts dokumentā, kuru svētdien, 31. jūlijā, parakstījis kara noziedznieks Vladimirs Putins.

Dokumentā arī teikts: "Šādi apgabali ir: okeāni un jūras, kas atrodas blakus Krievijas Federācijas krastam, ieskaitot Azovas jūru un Melno jūru; Baltijas jūru un Kuriļu jūras šaurumu; tranzīta zonas pasaules jūras transportam, tostarp Āzijas un Āfrikas krastos."

"Apollo.lv" maijā vēstīja, ka Krievija paziņojusi par izstāšanos no Baltijas jūras valstu padomes.

Baltijas jūras valstu padome (BJVP) ir starpvaldību organizācija, kurā līdz šim bija pārstāvētas 11 valstis - Dānija, Igaunija, Islande, Krievija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Vācija un Zviedrija, kā arī Eiropas Komisija.

Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka šī organizācija kļūstot par "pretkrieviskas politikas instrumentu" un "arvien vairāk iegrimst rusofobijā un melos".

"Mēs uzskatām mūsu valsts turpmāko dalību BJVP par nelietderīgu un neproduktīvu," paziņoja Ārlietu ministrija.

Maskava norādīja, ka BJVP plāno sanāksmi Norvēģijā 25.maijā bez Krievijas klātbūtnes, un apsūdzēja organizāciju, ka tā "zog" naudu, ko Krievija iemaksājusi tās budžetā.

Vienlaikus Maskava uzsvēra, ka, neskatoties uz organizācijas pamešanu, tā saglabās klātbūtni Baltijas reģionā.

"Mēģinājumi izspiest mūsu valsti no Baltijas ir lemti neveiksmei," norādīja ministrija.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu