Kosovā notiek protesti, tiek bloķēti ceļi. Atlikta prasība par robežšķērsošanas dokumentiem Serbijas pilsoņiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bloķēti ceļi Kosovā.
Bloķēti ceļi Kosovā. Foto: @nexta_tv/Twitter

Svēdien, 31. jūlijā, Kosovas valdība pēc protestiem atlikusi jauno prasību par robežšķērsošanas dokumentiem Serbijas pilsoņiem ieviešanu. Kosovā dzīvojošie serbi sarīkoja protestus un bloķēja ceļus. 

Noteikumi, kuriem bija paredzēts stāties spēkā pirmdien, paredz, ka personām, kurām ir Serbijas personas apliecības, pēc ierašanās Kosovā tās jānomaina pret īpašu pagaidu dokumentu. Kosovas valdība norāda, ka tas ir atbildes pasākums, jo Serbija to pašu pieprasa Kosovas pilsoņiem, kas ierodas Serbijā.

Svētdienas vakarā simtiem Kosovas ziemeļos dzīvojošo etnisko serbu ar kravas automašīnām un citu smago tehniku bloķēja ceļus, kas ved uz robežpunktiem ar Serbiju. Nenoskaidrotas personas raidīja šāvienus uz Kosovas policistiem, gan nevienu neievainojot.

Valdība izplatīja paziņojumu, ka jaunās prasības ieviešana atlikta līdz 1. septembrim.

Priekšlikumu atlikt jauno noteikumu ieviešanu par mēnesi izteica ASV vēstnieks Kosovā.

Belgrada faktiski zaudēja kontroli pār galvenokārt albāņu apdzīvoto Kosovu 1999. gadā pēc NATO militārās iejaukšanās Kosovas konfliktā, bet 2008. gadā Priština vienpusējā kārtā pasludināja neatkarību no Serbijas. Tomēr Belgrada bijušo provinci joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu.

Kosovas neatkarību atzīst vairāk nekā 90 valstis, to vidū ir arī Latvija

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu