Latgalē vairākas personas nozagušas Ukrainas karogu un spārdījušas automašīnas. Sākti kriminālprocesi

LETA
Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls.
Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls. Foto: rospoint/Shutterstock

Vairākas personas par Ukrainas karogu zādzību un automašīnu bojāšanu aizturējusi Latgales policija. Sākti vairāki kriminālprocesi un resoriskās pārbaudes, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde.

12. jūlijā Daugavpils iecirknis sācis kriminālprocesu par gadījumu, kad iereibis 1961. gadā dzimis vīrietis izsita daudzīvokļu namu pagalmā novietotam transportlīdzeklim loga stiklu, kā arī nodarīja citus bojājumus, kā iemeslu savai rīcībai minot automašīnā novietoto Ukrainas karogu. Tāpat vīrietis slavinājis Krievijas politisko režīmu.

Persona atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Izvērtējot personas rīcību, sākti arī divi administratīvo pārkāpumu procesi - par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā, ka arī par PSRS slavinošu simbolu nēsāšanu.

Līdzīgs gadījums konstatēts Rēzeknē 23. jūlijā, kad policija saņēma informāciju par to, ka Ukrainas pilsonis ir konstatējis, ka ir bojāta viņam piederošā automašīna. Ierodoties notikuma vietā, sastaptas vairākas personas, kuras ar kājām spēra pa transportlīdzekli, tādā veidā radot virsbūves bojājumus.

Notikuma vietā aizturēts 2001. gadā dzimis jaunietis, kuram draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Tāpat sākti vairāki kriminālprocesi par Ukrainas karogu zādzību, tajā skaitā arī aizturēta viena persona - 1996. gadā dzimis vīrietis, kurš 18. jūlijā no ēkas Daugavpilī nozaga Ukrainas atbalstam izvietoto karogu.

Ir sāktas arī vairākas resoriskās pārbaudes vai administratīvā pārkāpuma procesi par Krievijas kara atbalstošu simbolu atainošanu vidē vai uz infrastruktūras objektiem.

Katrs minētais notikums tiek rūpīgi izvērtēts, lai noteiktu vai tajā nav saskatāmas naida nozieguma pazīmes, uzsver policija.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu