VIDEO ⟩ Pirms WNBA mača tiek ievērots klusuma mirklis Krievijā uz ilgu laika periodu notiesātās Graineres atbalstam

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Britnija Grainere
Britnija Grainere Foto: EPA/Scanpix

Ceturtdien, 4. augustā, Konektikutas "Sun" un Fīniksas "Mercury" basketbolistes pirms Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) mača ieturēja 42 sekunžu klusuma brīdi, lai paustu atbalstu Krievijā notiesātajai Grainerei.

Klusuma brīža garums saistīts ar Graineres spēļu krekla numuru 42.

Jau ziņots, ka ceturtdien Maskavas apgabala Himku rajona tiesa viņai piesprieda arī viena miljona rubļu (apmēram 16 300 eiro) naudas sodu un noteica, ka cietumsods viņai jāizcieš vispārēja režīma kolonijā.

Graineres advokāti paziņoja, ka spriedumu pārsūdzēs.

Basketbolistes pārstāvētās komandas "Mercury" galvenā trenere Vanesa Naigārda pirms spēles sacīja, ka vērot, kā centra spēlētājai tiek piespriests sods, komandai bija postoši, lai gan tas nebija pārsteigums.

"Mēs zinājām, ka tas notiks, mēs bijām tam gatavi," sacīja Naigārda, norādot uz zemo attaisnojošo spriedumu skaitu Krievijas tiesās. "Mēs necerējām uz Krievijas tieslietu sistēmu."

Grainere 17.februārī tika aizturēta saistībā ar apsūdzībām par Krievijā nelegālo elektronisko cigarešu kārtridžu ar marihuānas eļļu pārvadāšanu savā bagāžā. Krievijā par šo pārkāpumu draud līdz pat desmit gadiem cietumā.

Basketboliste skaidroja, ka, visticamāk, kārtridži viņas bagāžā nonāca, stresā kārtojot somu pirms došanās no Arizonas un Maskavu. Grainerei bija Arizonas štata veselības dienesta izsniegta atļauja lietot marihuānu medicīniskos nolūkos, lai cīnītos ar hroniskām sāpēm.

Tāpat sportiste tiesā stāstīja, ka viņai pēc aizturēšanas netika izskaidrotas viņas tiesības un netika piedāvāta advokāta palīdzība. Grainerei likts parakstīt arī kādu dokumentu, nepaskaidrojot, kas tajā rakstīts. Tikai pāris dienas vēlāk Grainerei tiesā paskaidrots, kādas apsūdzības viņai ir izvirzītas.

Spriedums un sods ASV nosodīts kā nepamatots un ir izraisījis aicinājumus ASV valdībai panākt Grianeres atgriešanos mājās, cik ātri vien iespējams.

"Šodienas spriedums un sods ir nepamatots un nožēlojams, taču nav negaidīts, un Grainere joprojām ir nelikumīgi aizturēta," kopīgajā paziņojumā sacīja WNBA komisāre Ketija Engelberta un NBA komisārs Adams Silvers.

"Mūsu sirdis viņas dēļ joprojām ir salauztas, kā jau katru dienu šo sešu mēnešu laikā," sacīts "Mercury" paziņojumā, vienlaikus paužot ticību, ka ASV prezidenta Džo Baidena administrācija "darīs visu, kas nepieciešams, lai izbeigtu viņas netaisno aizturēšanu".

Pēc sprieduma paziņošanas Baidens atkārtoti uzsvēra, ka ASV uzskata Graineres aizturēšanu par netaisnu, un apsolīja "izmantot visus iespējamos veidus", lai viņu repatriētu.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ASV izteikusi Maskavai "būtisku priekšlikumu" atbrīvot Graineri un bijušo ASV jūras kājnieku Polu Veilenu, kurš Krievijā ieslodzīts pēc apsūdzībām spiegošanā.

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) komandu Fīniksas "Mercury" pārstāvošā Grainere kopš 2014.gada starpsezonās Krievijā pārstāvēja Jekaterinburgas UGMK vienību, ar kuru četras reizes uzvarējusi FIBA Eirolīgā. Savukārt WNBA Grainere ar komandu uzvarējusi vienreiz.

Krievija WNBA starpsezonās bija galamērķis daudzām ASV basketbolistēm, jo atalgojums tur ir vairākas reizes lielāks nekā dzimtenē.

31 gadu vecā Grainere ar savu prasmi ietriekt bumbu grozā no augšas tiek uzskatīta par vienu no labākajām pasaules basketbolistēm.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu