Pk, 19.08.2022.

Trīs valstis ziņo par atrastiem objektiem, kas šķietami saistīti ar Ķīnas raķetes atlūzām

Apollo.lv
Trīs valstis ziņo par atrastiem objektiem, kas šķietami saistīti ar Ķīnas raķetes atlūzām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Šonedēļ Dienvidaustrumāzijā tika atklāti noslēpumaini lieli metāla gabali, un arvien vairāk pierādījumu liecina, ka tie ir saistīti ar Ķīnas raķetes atlūzām, vēsta medijs "Insider".

Ķīnas 25 tonnas smagās raķetes "Long March 5B" pastiprinātājs jūlija beigās iegāja Zemes orbītā un nedēļas laikā nokrita neparedzamā vietā.

Sestdien, 30. jūlijā, pastiprinātājs nokrita uz Zemes, sadaloties atmosfērā. Drīz vien no Indonēzijas, Malaizijas un Filipīnām parādījās fotogrāfijas ar izkaisītiem objektiem, kas, šķiet, ir raķetes daļas.

Tikai Ķīna var oficiāli apstiprināt, ka šie gabali pieder tās raķešu pastiprinātājam, taču atlūzu eksperti saka, ka viņiem nav šaubu – noslēpumainie objekti ir raķetes "Long March 5B" gabali.

"Man tās noteikti izskatās pēc raķešu daļām. Man nav iemesla apstrīdēt, ka tās ir šīs raķetes daļas," intervijā "Insider" sacīja eksperts Teds Muelhaupts.

Pengadangas ciemā, netālu no Balaikaranganas, vietējie iedzīvotāji atklāja lielu objektu, kas atgādina daļu no Ķīnas raķetes.

"Ļoti pārliecinošs ir attēls, kurā redzams lielais gabals, kas atrodas uz lauka. Tas ir attiecīgajā diametrā," sacīja fiziķis Džonatans Makdauels.

Divi mazāki atlūzu gabali tika atklāti mazākās pilsētās.

Iepriekš tika ziņots, ka Ķīnas "Long March 5B" raķetes atlūzas nonākušas uz Zemes virs Indijas un Klusā okeāna.

Ķīnas kosmosa aģentūra norādīja, ka vairums atlūzu "Long March 5B" sadega atmosfērā, kas nokrita Sulu jūrā.

Paziņojumā nav sniegta sīkāka informācija par to, vai atlikušās atlūzas nokrita uz sauszemes vai jūrā, taču teikts, ka "nosēšanās zona" atrodas 119 austrumu garuma grādos un 9,1 ziemeļu platuma grādos. Tas atrodas ūdeņos uz dienvidaustrumiem no Filipīnu pilsētas Puertoprinsesas Palavanas salā.

Iepriekš kosmosa eksperti norādīja, ka atlūzu piezemēšanās apdzīvotās vietās, ir ļoti reti iespējamība.

ASV Kosmosa pavēlniecība paziņoja, ka Ķīnas raķetes atlūzas virs Indijas okeāna parādījušās 30. jūlijā ap plkst. 19:45 pēc Latvijas laika.

Jau ziņots, ka "Long March 5B" raķete svētdien, 24. jūlijā, pacēlās no starta vietas Hainaņas provinces dienvidu daļā. Raķetes palaišanas mērķis ir nogādāt jaunu ar saules enerģiju darbināmu tehnoloģiju uz Ķīnas kosmosa staciju. Atlūzu gabals varētu svērt aptuveni 22,5 tonnas.

Eksperti ir aplūkojuši ASV Kosmosa novērošanas tīkla iegūtos izsekošanas datus un prognozēja, ka raķetes ķermenis atkārtoti ieies Zemē 31. jūlijā.

Šī ir trešā reize, kad Ķīna ļauj raķešu atlūzām nokrist. Piemēram, pagājušā gada maijā raķete, kurā atradās viņu kosmosa stacijas centrālais modulis, riņķoja ap Zemi tik ātri, ka nebija iespējams precīzi pateikt, kur tā nolaidīsies. Kosmosa atkritumi Zemi apriņķoja 90 minūtēs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu