Pk, 8.12.2023.

PVD aizliedz tirgū laist pārtikas produktus ar titāna dioksīdu (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Lallapie/Shutterstock

Turpmāk tirgū būs aizliegts laist pārtikas produktus, kas satur titāna dioksīdu jeb E171, vēsta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija. Tas tiek plaši izmantots uztura bagātinātājos.

Ierobežojumi stāsies spēkā atbilstoši Eiropas Komisijas regulai.

PVD min, ka Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA), veicot atkārtotu riska novērtēšanu, 2021. gadā sagatavotajā atzinumā norādīja, ka, pamatojoties uz visiem pieejamajiem pierādījumiem, nevar izslēgt bažas par genotoksiskumu, un, ņemot vērā daudzās neskaidrības, secināja, ka pārtikas piedevu titāna dioksīdu vairs nevar uzskatīt par nekaitīgu. Attiecīgi titāna dioksīdu pārtikā izmantot vairs nedrīkstēs.

Titāna dioksīds ir viela, kuru līdz šim bija atļauts izmantot par krāsvielu noteiktos pārtikas produktos. Šī krāsviela plaši tiek izmantota uztura bagātinātājos.

Lai nodrošinātu vienmērīgu pāreju uz jaunajiem ierobežojumiem, noteikts pārejas periods.

Pārtikas produktus, kas satur titāna dioksīdu jeb E171, kas lietots atbilstoši noteikumiem, kas bija piemērojami pirms jaunās regulas spēkā stāšanās dienas, proti, 2022. gada 7. februāra, ir atļaut laist tirgū, taču ne ilgāk kā līdz 2022. gada 7. augustam. Pēc tam tos var turpināt iztirgot līdz to minimālajam derīguma termiņam vai "izlietot līdz" datumam.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu