Sv, 3.12.2023.

Blinkens: Krievijas agresija pret Ukrainu var izraisīt domino efektu visā pasaulē

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Entonijs Blinkens.
Entonijs Blinkens. Foto: Edijs Pālens/LETA

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pirmdien vizītē Dienvidāfrikā paudis viedokli, ka gadījumā, ja Krievijai tiks atļauts terorizēt Ukrainu un sagrābt tās teritoriju, tiks radīts domino efekts visā pasaulē.

"Ja mēs atļausim lielai valstij terorizētu mazāku, vienkārši iebrukt un sagrābt tās teritoriju, tad sāksies atklātā sezona ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē," preses konferencē vizītes laikā Dienvidāfrikas Republikā uzsvēris Blinkens.

ASV skatījumā ir svarīgi iestāties pret Krieviju, jo tās agresija pret Ukrainu apdraud starptautiskās sistēmas pamatprincipus, norādījis Blinkens.

Savukārt Dienvidāfrikas Republikas ārlietu ministre Naledi Pandora izteikusies, ka neviens Dienvidāfrikas Republikā neatbalsta karu Ukrainā, taču piebildusi, ka starptautisko tiesību normas netiekot piemērotas visiem vienādi.

Viņa norādījusi, ka starptautiskajai sabiedrībai būtu jāraizējas par palestīniešiem tikpat ļoti, cik par Ukrainā notiekošo.

Dienvidāfrikas Republika atturējās no balsojuma ANO, kurā tika nosodīts Krievijas iebrukums Ukrainā, un, līdzīgi kā citas Āfrikas valstis, pretojusies aicinājumiem nosodīt Krieviju.

Blinkens arī paziņojis, ka Ķīnas draudi pārtraukt sadarbību ar ASV cīņā pret klimata pārmaiņām kaitējot visai pasaulei un sevišķi Āfrikai.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu