C, 29.09.2022.

ReTV un "Factum" partiju reitingi: mainījušies līderi partiju topā

Apollo.lv
ReTV un "Factum" partiju reitingi: mainījušies līderi partiju topā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mārupes kultūras namā atvērts 790.vēlēšanu iecirknis priekšējai balsošanai pašvaldību vēlēšanās. Ilustratīvs attēls.
Mārupes kultūras namā atvērts 790.vēlēšanu iecirknis priekšējai balsošanai pašvaldību vēlēšanās. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

"Factum" jaunākie partiju reitingi liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā mainījušies līderi partiju topā – tajā ir "Jaunā Vienotība", "Saskaņa" un Nacionālā apvienība, vēstī ReTV Ziņas.

Aptaujas laiks 03.-07.08.2022. Interneta aptaujā piedalījās 878 Latvijas pilsoņi, kuri piedalās vēlēšanās. Ja vēlēšanas notiktu pagājušajā nedēļā, tajās piedalītos 50.4% balsstiesīgo pilsoņu. 2018. gada Saeimas vēlēšanās piedalījās 54.6%.

Pirmajā vietā ar 21.0 procentiem ir "Jaunā vienotība". Salīdzinājumā ar jūlija nogali, šai partijas kāpums par 0.5 procentpunktiem. Otrajā vietā partija "Saskaņa" - uz šo brīdi tai reitings ir 10.9 procenti un kāpums par 0.6 punktiem. Pirms divām nedēļām "Saskaņa" bija ceturtajā vietā. No otrās vietas posteņa uz trešo vietu novirzījusies Nacionālā apvienība. Tai tagad 10.5 procenti, kritums par gandrīz vienu procentpunktu (-0.8).

Tālāk seko "Attīstībai/Par", kura pirms divām nedēļām bija trešajā vietā. Tai šobrīd ir 9.4% un visievērojamākais kritums divu nedēļu laikā - par 1.3 procentpunktiem. Piektajā vietā Ulda Pīlēna pārstāvētais "Apvienotais saraksts"- šim sarakstam visstraujākais kāpums par gandrīz trīs punktiem (+2.8), sasniedzot 7.7%. Sestā vieta - Zaļo un zemnieku savienība ar 7.7 punktiem, kāpums popularitātē par gandrīz vienu punktu (0.9). Septītajā vietā "Progresīvie" ar 6.3% un nebūtisks kritums (-0.1). Pirms divām nedēļām šī partija bija piektajā vietā. Astotie ir "Stabilitātei!" ar 6.1% un kāpums par 0.8 punktiem. Piecu procentu barjeru, ierindojoties devītajā vietā, vēl pārvar "Konservatīvie" - uz šo brīdi "Factum" aptaujā viņiem ir 5.9% un nebūtisks kāpums popularitātē (+0.2). Ar to arī noslēdzas to partiju saraksts, kuras pārvar liktenīgo piecu procentu barjeru.

Aiz šīs strīpas uzreiz paliek "Latvijas pirmajā vietā" ar 4.5% - kritums par 0.5; tālāk seko Latvijas Krievu savienība ar reitingu 3.5 un nebūtisku kritumu (-0.3). 12. vietā ir "Katram un Katrai" ar 2.2 procentiem un gandrīz viena procentpunkta kritumu (-0.9). Trīspadsmitie ir "Republika" - 1.7 procenti un nebūtisku popularitātes zudumu (-0.2). Tālāk ir partijas "Suverēnā vara" (1.4%), "Tautas kalpi Latvijai" (0.6%), "Apvienība Latvija"(0.2%), "Kristīgi progresīvā partija"(0.1%), "Vienoti Latvijai"(0.1%) un "Tautas varas spēks" (0.0%).

Foto: "ReTV"
Foto: "ReTV"
Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu