C, 29.09.2022.

Latvijā ieradīsies ASV aizsardzības ministrs

LETA
Latvijā ieradīsies ASV aizsardzības ministrs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Latvijā otrdien vizītē ieradīsies ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

Ostina vizīte norisināsies līdz trešdienai.

Vizītes mērķis ir tikties ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, lai apstiprinātu ASV apņemšanos aizstāvēt visus NATO sabiedrotos, uzturot pastāvīgu militāro klātbūtni Latvijā un Baltijas reģionā.

Tikšanos laikā plānots pārrunāt NATO Madrides samita rezultātus un pieņemto lēmumu īstenošanu, ASV atbalstu Latvijas drošībai un militārā atbalsta turpināšanu Ukrainai.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā Krievijas militāro eskalāciju pie Ukrainas robežām, kā arī Krievijas spēku koncentrāciju Baltkrievijā, ASV prezidents Džo Baidens 22. februārī paziņoja par ASV lēmumu pastiprināt spēku klātbūtni Eiropā, nosūtot uz Latviju, Lietuvu un Igauniju karavīrus un militāro tehniku. Savukārt jau 23. februārī Latvijā ieradās pirmie ASV karavīri.

Aizvadītā gada nogalē Baidens arī parakstīja ASV Nacionālo aizsardzības autorizācijas aktu 2022. fiskālajam gadam, kurā iekļautā Baltijas Drošības iniciatīva paredz 150 miljonu ASV dolāru piešķiršanu Baltijas valstu aizsardzības spēju attīstībai 2022. gadā.

Trešdien, 10.augustā Ostins tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP) un valsts prezidentu Egilu Levitu, plkst.12.20 Aizsardzības ministrijā notiks Pabrika un Ostina preses konference.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu