Sv, 2.10.2022.

Politoloģi pārsteidz bezdarbnieku skaits un zemais izglītības līmenis deputātu kandidātu vidū

Apollo.lv
Politoloģi pārsteidz bezdarbnieku skaits un zemais izglītības līmenis deputātu kandidātu vidū
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Gaidāmajās Saeimas vēlēšanās satraucošs faktors ir kandidātu izglītības līmenis, tāpēc būtu nepieciešams ieviest zināšanu pārbaudes testu, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" norādīja politoloģe Ilga Kreituse.

Kaut arī šogad pieteikto kandidātu skaits ir vislielākais, to izglītības līmenis ir viens no viszemākajiem. 14. Saeimas vēlēšanām pieteikti 34 cilvēki ar pamatizglītību. Politoloģe arī uzsver, ka pārsteidzošs ir fakts, ka starp deputātu kandidātiem 58 ir bezdarbnieki.

Kreituse skaidro, ka zemie izglītības līmeņi un bezdarbs kandidātu vidū norāda uz to, ka partijas īsti nesaprot, ko vēlas darīt un kāda ir to vieta sabiedrībā.

Šogad partijas daudz lielāku uzmanību pievērsušas uzdevumiem, kurus var izpildīt tikai pašvaldības. Solījumu vidū manāmi arī daudz negodīgu solījumu, piemēram, tieši algu jautājumā, norāda politoloģe.

"Neviena partija nav savā programmā iekļāvusi, ka tiks izstrādāts mehānisms, kā tiek aprēķināta darba samaksa, kuru saņem no valsts."

Politoloģe iesaka vēlētājiem ieskatīties partiju programmās un pievērst uzmanību tam, no kurienes tiks ņemta solītā nauda.

Plašāk "900 sekunžu" sižetā:

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu