Jonasam 13. vieta Somijas "Grand Prix" pirmajā braucienā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass
Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass Foto: paulsjonass.com

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien ieņēma 13. vietu pasaules čempionāta 16. posma - Somijas "Grand Prix" - prestižākās MXGP klases pirmajā braucienā.

"Husqvarna" rūpnīcas komandas braucējs Jonass sestdien kvalifikācijā samierinājās ar 25. vietu, bet svētdien pēc starta pirmajā braucienā iekārtojās otrā desmita beigās. Turpmākā brauciena gaitā viņš ieguva vairākas pozīcijas un finišēja 13. vietā.

Tikmēr uzvaru svinēja latvieša komandas biedrs Braiens Bogerss no Nīderlandes, otrais bija viņa tautietis Glens Koldenhofs, bet trešais - francūzis Maksims Reno. Aiz trijnieka palika kritienus piedzīvojušie šveicietis Žeremī Sīvers un francūzis Romēns Fevrs, kuri noslēgumā apsteidza slovēni Timu Gajseru.

Otrais brauciens tiks aizvadīts plkst. 17.

Kopvērtējumā pēc 15 posmiem pārliecinošs līderis ar 645 punktiem ir slovēnis Tims Gajsers, 530 punkti ir šveicietim Žeremī Zīveram, bet trešo vietu ar 496 punktiem ieņem spānis Horhe Prado. Jonass ticis pie 306 punktiem un ieņem devīto pozīciju.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.