Mediķi: Pusaudži arvien biežāk gūst smagas traumas, braucot ar elektroskrejriteņiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Elektroskrejritenis.
Elektroskrejritenis. Foto: Unsplash/Michel Grolet

Latvijā pusaudži arvien biežāk gūst smagas traumas, braucot ar elektroskrejriteņiem, informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīca.

Pēdējās nedēļās Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā nonāk arvien vairāk pusaudžu ar smagām traumām, kas gūtas, braucot ar elektroskrejriteņiem. Bērnu slimnīcas speciālisti vērš uzmanību - šīs traumas bērniem mēdz būt tādas, kuru sekas var saglabāties visu mūžu.

Kā skaidro Bērnu slimnīcas pārstāvji, ja mazākiem bērniem, kuri braukā ar skrejriteņiem bez motora, traumas mēdz būt salīdzinošai vieglas, tad pusaudžiem, kuri pārdroši pārvietojas ar elektroskrejriteņiem, kritienu un sadursmju sekas mēdz būt tik smagas, ka nākas vairākus mēnešus ārstēties un visu dzīvi rēķināties ar invaliditāti.

Kaut arī elektroskrejriteņus drīkst izmantot tikai no 14 gadu vecuma, Bērnu slimnīca norāda, ka ar tiem reizēm pārvietojas arī jaunāki bērni. Turklāt arī 14 gadu vecumā pusaudži ceļu satiksmē mēdz uzvesties ļoti neuzmanīgi.

Slimnīcas speciālisti novērojuši vairākas biežāk izplatītās traumas, piemēram, jūtot, ka var sekot kritiens, braucēji mēģina nolēkt no skrejriteņa, salaužot potīti vai sastiepjot pēdas locītavas saites, salaužot pleznu kaulus vai satraumējot ceļgalus.

Turklāt tas negarantē, ka kritienā necietīs arī braucēja galva, kakls vai mugurkauls, kas nereti ir invaliditāti veidojošas traumas. Piedaloties ceļu satiksmē, notiek arī sadursmes ar automašīnām vai citiem braukšanas līdzekļiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu