T, 28.09.2022.

VIDEO ⟩ Bērns paņem vecāku naudu un klasesbiedriem nopērk piecus telefonus. Mātei grūtības ar naudas atgūšanu

Apollo.lv
Bērns paņem vecāku naudu un klasesbiedriem nopērk piecus telefonus. Mātei grūtības ar naudas atgūšanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 12
Foto: Kadrs no "Bez tabu" video

Kāds 11 gadus vecs bērns ar autiskā spektra traucējumiem paņēmis no mājām vecāku skaidras naudas uzkrājumus un veikalā "Evelatus" iegādājies piecus mobilos telefonus, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Māte, uzzinot par bērna pirkumiem, nogādājusi ierīces veikalā un pieprasījusi atdot samaksāto naudu, tomēr "Evelatus" atteicies to darīt.

Par bērna "nesankcionēto" iepirkšanos māte  uzzināja no skolotājas. Izrādās, zēns apdāvinājis klasesbiedrus ar mobilajiem telefoniem. Martā zēns nopircis piecus mobilos telefons veikalā "Evelatus", kas atrodas tirdzniecības centrā "Alfa".

Tajā pašā dienā visus piecus telefonus atguva, veica pārrunas ar dēlu, raidījumam stāstīja bērna māte.

Viņa raidījumam norādīja, ka naudas paņemšana no mājām un draugu apdāvināšana notikusi Aspergera sindroma, ar ko sirgst bērns, ietekmē. Lai gan solījis šādi vairs nerīkoties, māte pieļauj, ka dēls sākotnēji neesot apzinājies, ka dara ko sliktu.

Nākamajā dienā māte nogādāja ierīces konkrētajā veikalā un cerēja, ka atgūs naudu. Viņa sastapusi to pašu darbinieku, kurš pārdevis bērnam telefonus. Māte pārdevējam prasīja: kā vispār 11 gadus vecam bērnam var pārdot piecus telefonus? Pārdevējs sievietei teicis, lai parāda likumu, kas to aizliedz darīt, raidījumam stāsta bērna māte.

Uz zēna mātes iesniegumu pēc dažām dienām "Evelatus" administrācija atbildēja ar atteikumu atdot naudu. Zēna māte uzskata, ka no morāli ētiskā aspekta uzņēmuma darbinieks nerīkojās pareizi. Viņa arī esot informējusi darbinieku par bērna veselības problēmām.

Foto: Kadrs no "Bez tabu" video

"Viņi teica: "Kā mēs varam zināt, varbūt bērns sakrājis naudu?" Bet tā ir ļoti liela nauda! Es saprastu, ja vienu telefonu pirktu. Varbūt. Kaut gan 11 gadus vecam bērnam arī vienu telefonu nevajadzētu pārdot. Uzskatu, ka būtu jāpērk kopā ar vecākiem," saka māte.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Gailīte, komentējot situāciju, raidījumam norādīja, ka "Evelatus" darbinieks "varēja nostrādāt labāk".

"Nav likuma, kas aizliegtu pārdot. Civillikums gan nosaka, ka bērns līdz 18 gadiem nav rīcībspējīgs. Viņš drīkstētu rīkoties ar naudu, kas ir kabatas nauda vai dāvināta. Domāju, ka veikalā pie lielākām summām bērnam varētu pajautāt, kāpēc viņš ir bez vecākiem, no kurienes nauda. Vajadzētu tomēr mazliet parūpēties par bērnu, kurš šādu pirkumu izdara. Neticu, ka ir daudz vecāku, kuri ļautu bērniem veikt lielus pirkumus bez savas klātbūtnes. Vajadzētu būt aizdomām, ka tas nav saskaņots pirkums. Ja runa ir par pieciem telefoniem, tas ir pavisam aizdomīgs darījums, ko pārdevējam nevajadzētu atbalstīt," saka PTAC vadītāja.

Kā noslēdzās mātes cīņa par atmaksu - turpinājums "Bez Tabu" sižetā:

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu