"Gazprom" uz trīs dienām pilnībā apturēs gāzes padevi pa "Nord Stream"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Gazprom. Ilustratīvs attēls.
Gazprom. Ilustratīvs attēls. Foto: Sergei Elagin/Shutterstock.com

Krievijas valsts dabasgāzes koncerns "Gazprom" piektdien paziņoja, gāzesvada "Nord Stream" galvenās kompresoru stacijas vienīgais strādājošais gāzes sūknēšanas bloks tiks apturēts no 31. augusta līdz 2. septembrim apkopes un plānveida profilaktisko darbu dēļ.

Pabeidzot darbus un nepastāvot agregāta tehniskiem bojājumiem, gāzes transportēšana tiks atjaunota pašreizējā 33 miljonu kubikmetru dienā līmenī, pavēstīja "Gazprom".

"Kopā ar kompānijas "Siemens" speciālistiem tiks veikts kārtējās apkopes darbu kopums saskaņā ar pašreizējo tehniskās apkopes līgumu," paziņoja "Gazprom".

Jau vēstīts, ka Krievijas valsts dabasgāzes koncerns "Gazprom" no 27.jūlija samazināja gāzes piegādi uz Eiropu pa "Nord Stream" līdz piektdaļai cauruļvada jaudas, kā ieganstu minot, ka jāremontē kompresoru stacijas turbīna, bet vēl nav saņemta cita Kanādā izremontēta turbīna. Šīs turbīnas remonts tika veikts kompānijas "Siemens Energy" meitasuzņēmumā Kanādā.

Sākumā šis turbīnas nogādāšana atpakaļ kavējās Krievijai noteikto sankciju dēļ, taču 17.jūlijā Kanādas valdība atļāva izņēmumu sankciju režīmā un tūlīt pēc tam turbīna ar lidmašīnu tika aizvesta uz Vāciju. No turienes turbīna jānogādā kompresoru stacijā "Portovaja" Ļeņingradas apgabalā, taču Krievija kavējas izsniegt ievešanas dokumentus.

Jūnija vidū "Gazprom" samazināja piegādi pa "Nord Stream" līdz 40% cauruļvada jaudas, apgalvojot, ka tas tiek darīts tāpēc, ka sankciju dēļ kavējas turbīnas saņemšana no Kanādas. Vācijas amatpersonas uzsvērušas, ka šāds Krievijas lēmums pieņemts politisku, nevis tehnisku iemeslu dēļ, jo Rietumvalstis atbalsta Ukrainu ar ieroču piegādēm un sankcijām Maskavai.

"Nord Stream" dienas jauda ir aptuveni 167 miljoni kubikmetru.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu