Pk, 1.12.2023.

Izsolē pārdos krievu oligarham piederošo superjahtu. Nauda no pārdošanas nonāks ASV bankā

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Gibraltārā konfiscētā 63 miljonus mārciņu (75 miljonus dolāru) vērta Krievijas superjahta tiks izsolīta, jo tās īpašniekam noteiktas sankcijas, vēsta raidsabiedrība BBC.

Jahta "Axioma" tika konfiscēta Gibraltārā martā pēc tam, kad ASV banka "JP Morgan" apgalvoja, ka tās īpašnieks nav samaksājis 17 miljonu mārciņu (20 miljonu dolāru) aizdevumu.

72,5 metrus garā jahta tiks izsolīta otrdien, 23. augustā, un, tā kā tas ir iekļauts sarakstā tikai vienu dienu, sagaidāms, ka tā tiks iegādāta par mazāku vērtību.

Jahtā ir sešas kajītes, kurās var izmitināt 12 cilvēkus. Tāpat jahtā atrodas peldbaseins, SPA, 3D kinozāle, ūdens motocikli un niršanas aprīkojums.

Tā ir pirmā konfiscētā luksusa jahta, kas pārdota kopš ietekmīgajiem Krievijas iedzīvotājiem tika noteikti ierobežojumi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Vairākas valstu valdības, tostarp Apvienotā Karaliste, ir aicinājušas izmantot līdzekļus no konfiscētiem aktīviem, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem.

Tomēr paredzams, ka pēc tiesas izsoles nauda no jahtas pārdošanas nonāks ASV bankā "JP Morgan".

Jahtas īpašnieks ir krievu oligarhs un miljardieris Dmitrijs Pumpjanskis.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Apvienotās Karalistes aizjūras teritorijā Gibraltārā 22. martā konfiscēta krievu oligarham Dmitrijam Pumpjanskim piederoša jahta, paziņojušas amatpersonas, sasaistot šo soli ar sankcijām, ko Londona piemērojusi Maskavai par iebrukumu Ukrainā.

72 metrus garo jahtu "Axioma" arestējusi starptautiska banka, pirmdienas vakarā paziņoja Gibraltāra valdība.

Gibraltārs atļāva jahtai, kas kuģoja zem Maltas karoga, iebraukt ostā, neskatoties konkrētiem Krievijas oligarhiem piemēroto iebraukšanas aizliegumu saskaņā ar Lielbritānijas sankcijām, jo tas bija kreditoru interesēs, skaidroja valdība.

Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa atzinīgi novērtēja Gibraltāra soli.

Cauruļvadu ražotāja "Pipe Metallurgic Company" priekšsēdētājs un grupas "Sinara" prezidents Dmitrijs Pumpjanskis šomēnes tika iekļauts Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) "melnajos sarakstos", Rietumiem vēršot sankcijas pret Maskavu par agresiju Ukrainā.

Artī Spānijas, Itālijas un Francijas varasiestādes ir arestējušas jahtas, kas saistītas ar Krievijas oligarhiem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu