Lukašenko paziņo, ka Baltkrievijas bumbvedēji tikuši modificēti apbruņošanai ar kodolieročiem (4)

LETA
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko. Foto: ToskanaINC/Shutterstock

Baltkrievijas armijas bruņojumā esošie taktiskie bumbvedēji SU-24 esot modificēti tā, lai spētu nest kodolieročus, piektdien, 26. augustā, sacīja Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko. Viņš brīdināja, ka Minska nekavējoties reaģēs, ja Rietumi tai radīšot kādas "problēmas".

Lukašenko piebildis, ka par kara lidmašīnu modificēšanu viņš esot vienojies ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu, vēsta autoritārā režīma kontrolētā aģentūra BELTA.

Baltkrievijai nav pašai savu kodolieroču, taču Lukašenko nepaskaidroja, kādā veidā Krievija, kas kaimiņvalsts teritoriju izmanto karadarbībai pret Ukrainu, varētu tos nodot Minskai.

BELTA ziņo, ka Lukašenko esot piesaucis draudus, ko Baltkrievijai it kā radot Polija. Taču, kā izteicies diktators, viņš esot pārliecināts, ka Polijas armija, atšķirībā no politiķiem Varšavā, saprotot, kā Minska varētu reaģēt uz "jebkādu eskalāciju".

"Viņiem (Rietumiem) jāsaprot, ka gadījumā, ja viņi izšķirsies par eskalāciju, nekādi helikopteri vai lidmašīnas tos nepaglābs," dižojies Lukašenko, piebilstot, ka "viss esot gatavs".

"Tā nav laba doma eskalēt attiecības ar Baltkrieviju, jo tā būs [attiecību] eskalācija ar [Krievijas un Baltkrievijas] Savienoto Valsti, kam ir kodolieroči," draudējis diktators. "Ja viņi sāks radīt problēmas (..), atbilde būs tūlītēja."

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu