Dzīvnieks nežēlīgi saplosījis Eiropas Komisijas prezidentes poniju. Visticamāk, uzbrucis vilks (3)

Apollo.lv
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena. Foto: dpa/scanpix

Kāds dzīvnieks Lejassaksijā, tikai pārsimts metru attālumā no ģimenes mājas, nežēlīgi saplosījis Eiropas Komisijas (EK) prezidentes Urzulas fon der Leienas poniju - 30 gadus veco Dolliju. Ponija līķi sestdienas, 3. septembra, rītā atrada EK preizdents dzīvesbiedrs, vēsta medijs "Der Spiegel". 

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena sēro par vienu no saviem ponijiem pēc iespējamā vilka uzbrukuma. "Visu ģimeni ļoti satrauc šīs ziņas," teikts fon der Leienas paziņojumā par uzbrukumu. Nokostais ponijs bija ganībās kopā ar vēl vienu poniju, kurš vilka uzbrukumā nav cietis.

Lejassaksijas Vides ministrija apstiprināja, ka piektdienas vakarā Burgdorfā bija aizdomas par vilka uzbrukumu.

Beigtais dzīvnieks atrasts piektdien kādā aplokā Hannoveres Beinhornas rajonā. Kodiena raksturs liecinot par vilka uzbrukumu, sacīja ministrijas pārstāvis.

Pēc ministrijas pārstāvja teiktā, Lejassaksijas atbildīgā Lauksaimniecības kamera ir fiksējusi notikušo. Balstoties uz DNS analīzi, tuvākajās dienās būtu jānoskaidro, vai tas bija konkrēta vilka uzbrukums.

Saskaņā ar jaunākajiem Vides ministrijas datiem Lejassaksijā ir 39 vilku bari un četri vientuļi vilki, kas dzīvo norobežojamā teritorijā. Tas atbilst aptuveni 350 vilkiem. Nesen pat Hannoveres pilsētā tika fiksēti vairāki vilku novērojumi.

Fon der Leiena ir kaismīga zirgu cienītāja. Jau no mazotnes viņa reprezentēja iejādes zirgus pārdošanas izsolēs Ziemeļvācijā. 2007. gadā viņa piedalījās Starptautiskajā jāšanas zirgu festivālā Verdenā, bet 2015. gadā piedalījās Eiropas čempionāta jāšanā Āhenē atklāšanā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu