S, 23.09.2023.

VIDEO ⟩ Valsts aizsardzības dienesta ieviešana un ukraiņu iekļaušana darba tirgū. Ko otrdien lēma valdība?

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Īriss Sviklis/LETA

Ministru kabinets otrdien, 6. septembrī, lēma par vairākiem sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem, piemēram, par valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanu un ukraiņu bēgļu iekļaušanās Latvijas darba tirgū veicināšanu. "Apollo.lv" piedāvā preses konferenci pēc valdības sēdes. 

Ministri lēma par VAD ieviešanu vīriešiem no 18 līdz 27 gadiem un sievietēm brīvprātīgi ar 2028. gadu, nodrošinot maksimāli plašu pilsoņu iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā, kas nodrošinātu vienlīdzības principu pilsoņu pienākumam iesaistīties valsts aizsardzībā.

Preses konferencē piedalījās:

  • Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
  • Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
  • Ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Video: Preses konference pēc valdības sēdes

Ministri arī lēma, vai atbalstīt ziņojumā piedāvāto pakāpenisko VAD ieviešanu no 2023. līdz 2027. gadam ar pirmo iesaukumu 2023. gada janvārī.

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas iecerēti, lai vairāk veicinātu ukraiņu bēgļu iekļaušanos Latvijas darba tirgū.

Tāpat Ministru kabinets lēma apturēt Latvijas valdības un Baltkrievijas valdības ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības līgumu no šā gada 9. septembra.

Valdība otrdien arī lēma stipendijai "Studētgods" dot iespēju pieteikties arī bāreņiem un studējošiem ar invaliditāti, informēja Izglītības un zinātne ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļa. Stipendijas saņēmējs desmit mēnešus no valsts saņem finansiālu atbalstu 160 eiro apmērā. Pašreizējais normatīvais regulējums paredz ar šo stipendiju īpaši atbalstīt tikai vienu studējošo grupu pēc sociālām pazīmēm - studējošos no daudzbērnu ģimenēm.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu