Vīrietis ar nereģistrētu motociklu Liepājas pusē traucas ar ātrumu 228 km/h un saņem virkni sodu

Papildināts
LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Audio und werbung/Shutterstock

Policija trešdien aizturējusi kādu vīrieti, kurš ar nereģistrētu motociklu Dienvidkurzemes novada Medzes pagasta Kapsēdē ārpus apdzīvotas vietas traucies ar ātrumu 228 kilometri stundā, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes darbiniece Madara Šeršņova.

Vakar pirms plkst.15 policisti fiksēja motociklu "Honda", kurš Kapsēdē, vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 km/h, pārvietojās ar ātrumu 132 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 82 km/h. Likumsargi piefiksēja šo pārkāpumu un devās motocikla virzienā, lai to apturētu.

Motociklists ārpus apdzīvotas vietas palielināja ātrumu vēl par 100 kilometriem stundā. Mērierīce fiksēja 228 km/h - vīrietis pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu par 138 km/h.

Likumsargi motociklistu apturēja un konstatēja, ka to vadīja vīrietis - viņš nebija lietojis alkoholu. Viņa transportlīdzeklis nebija reģistrēts, tam nebija veikta valsts tehniskā apskate un nebija izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. VP amatpersonas par notikušo sāka vairākus administratīvo pārkāpumu procesus.

Tāpat sākti administratīvo pārkāpumu procesi par ātruma pārkāpumiem apdzīvotā vietā un ārpus apdzīvoties vietas. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 km/h ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 km/h ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ja tas izdarīts apdzīvotā vietā piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu