Noskaidrotas abas WNBA finālistes

Lasvegasas "Aces" basketbolistes
Lasvegasas "Aces" basketbolistes Foto: AFP/SCANPIX

Konektikutas "Sun" komanda ceturtdien kļuva par Lasvegasas "Aces" pretinieci Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) šī gada finālsērijā.

"Sun" pusfināla sērijas ceturtajā mačā izbraukumā ar 72:63 pārspēja pērnā gada čempioni Čikāgas "Sky" un sērijā guva virsroku ar 3-2.

Uzvarētājām pa 15 punktiem bija Džonkvelai Džounsai un Devanai Bonerei, kuras attiecīgi izcīnīja desmit un deviņas atlēkušās bumbas, bet 12 punkti, desmit atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēlei bija Ališai Tomasai. Pretinieču rindās 22 punktus guva Kelī Kūpere.

"Sun" spēles pēdējās nepilnās piecās minūtēs veica izrāvienu 18:0.

Regulārajā turnīrā visās četrās spēlēs pārākas bija čikāgietes. "Katru reizi, kā šeit ierodamies, viņas mums pamatīgi sadod," atzina "Sun" uzbrucēja Bonere.

Svētdien Lasvegasā sāksies WNBA finālsērija. Nedz "Sun", nedz "Aces" komandām līdz šim nav izdevies izcīnīt nevienu WNBA titulu.

Pērn pirmo reizi vēsturē par WNBA čempionēm kļuva "Sky" basketbolistes.

2014.gadā Fīniksas "Mercury" sastāvā par WNBA čempioni tika kronēta Latvijas basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.