Turpmāk vāks informāciju par stratēģiski svarīgu lauksaimniecības produktu krājumu līmeni Latvijā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: mustbeyou/Shutterstock

Otrdien, 13. septembrī, valdība grozīja noteikumus par kārtību, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem. Noteikta jaunas informācijas apkopošanas un ziņošanas kārtība par graudaugu, eļļas augu un produktu, sertificētu sēklu krājumu apjomu, sertificēšanai atbilstošām sēklaudzēšanas platībām un no tām novākto ražas apjomu.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka Krievijas iebrukums Ukrainā un no tā izrietošie traucējumi pasaules tirgū izgaismoja virkni informācijas nepilnību, tādēļ Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar jaunu priekšlikumu nodrošināt aktuālu informāciju par dažādu stratēģiski svarīgu produktu krājumu līmeni dalībvalstīs.

Grozījumi paredz, ka Lauku atbalsta dienests atbilstoši ZM izstrādātajai metodoloģijai apkopos ikmēneša informāciju par graudu, eļļas augu un to pārstrādes produktu krājumu apjomu un par to ziņos EK.

Jaunās EK prasības paredz arī to, ka līdz 15. janvārim ir jāziņo par novākto ražas apjomu no sēklaudzēšanas platībām, kas atzītas par atbilstošām sertifikācijas prasībām. Turklāt jaunās prasības paredz divas reizes gadā paziņot pie sēklu tirgotājiem esošos sertificētu sēklu krājumus. Šo informāciju apkopos un EK paziņos Valsts augu aizsardzības dienests.

Graudu un eļļas augu pārstrādātajiem, eksportētājiem, importētājiem un eļļas augu pārstrādes produktu eksportētājiem un importētājiem jauna informācija būs jāziņo reizi mēnesī.

Sēklu tirgotājiem būs jāziņo papildu informācija par sēklu krājumiem divas reizes gadā, bet sēklaudzētājiem par novākto ražu no sēklaudzēšanas platībām, kas atzītas par atbilstošām sertifikācijas prasībām, - vienu reizi gadā.

ZM norāda, ka informācija par stratēģiski svarīgu produktu, tostarp sertificētu sēklu, krājumiem ir būtiska, lai spētu paredzēt pārtikas un lopbarības nodrošinājumu situācijās, kad ir vērojami traucējumi tirgū.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu