O, 28.11.2023.

Gobzemu par ētikas pārkāpumiem izslēdz no sešām Saeimas sēdēm

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 5
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima šodien nolēma par ētikas pārkāpumiem no nākamajām sešām parlamenta sēdēm izslēgt parlamentārieti Aldi Gobzemu (KuK).

Attiecīgo lēmumu pieņemšanai Saeimā pirms Jāņiem virzīja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Toreiz uz Mandātu komisijas virzīto priekšlikumu par šādu sodu Gobzems jūnijā reaģēja, kārtējo reizi solot nolikt deputāta mandātu, taču to neizdarīja.

Politiķis izslēgts no sešām Saeimas sēdēm par izteikumiem pret deputātu Sandi Riekstiņu (K). Gobzems iepriekš komisijā atvainojās par savu rīcību, kad Saeimas sēdes laikā izteica apvainojošus vārdus, minot, ka viņam vajadzēja "noturēties un neatbildēt uz provokāciju". Vienlaikus viņš pauda, ka neesot pamata viņu sodīt.

Komisijas deputāti iepriekš nolēma, ka Gobzems ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa punktus, kas paredz, ka deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas Kārtības rulli un citus normatīvos aktus, ka deputāts ir morāli atbildīgs sabiedrībai par savu darbību, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša. Tie arī paredz, ka deputāts nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus, kā arī, ka deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli.

Gobzems gan paudis, ka lēmums izslēgt viņu no Saeimas sēdēm pieņemts, "jo es biju un esmu vienīgā īstā opozīcija neatkarīgās Latvijas vēsturē".

Jau ziņots, ka deputāti Uldis Budriķis (K), Marija Golubeva (AP) un Iveta Benhena-Bēkena (JV) iepriekš aicināja ierosināt lietu pret Gobzemu par Riekstiņa apsaukāšanu rupjos vārdos, kā arī uzkliegšanu kolēģim paklusēt Saeimas sēdē.

Savukārt Gobzems savā atbildē apgalvo, ka vārdu pārmaiņa notikusi Riekstiņa regulāro starpsaucienu dēļ, kas bijuši provocējoši un traucējuši debatēt.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 5

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu