Rinkēvičs Ņujorkā piedalīsies ANO Ģenerālās asamblejas 77. sesijas augsta līmeņa pasākumos (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

No svētdienas, 18. septembra, līdz 24. septembrim Ņujorkā atradīsies Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), piedaloties ANO Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 77. sesijas augsta līmeņa nedēļas pasākumos, norāda Ārlietu ministrija (ĀM).

Iecerēts, ka Rinkēvičs ANO Ģenerālajā asamblejā ar partneriem un ANO augstākajām amatpersonām pārrunās Krievijas agresiju Ukrainā.

Latvijas ārlietu ministrs 19. septembrī piedalīsies ANO Izglītības transformācijas samita atklāšanā, savukārt 20. septembrī ministrs apmeklēs ANO ĢA 77. sesijas augsta līmeņa nedēļas galveno pasākumu - vispārējo debašu atklāšanu, kurā ar uzrunu 21. septembrī uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Rinkēvičs piedalīsies Baltijas valstu prezidentu sarunā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu, kā arī tiksies ar ANO ĢA 77. sesijas prezidentu Čabu Kēresi.

Rinkēvičam paredzēta dalība Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē, kā arī vairāku citu valstu rīkotajos pasākumos par Krievijas atbildību agresijā pret Ukrainu, par krīzi Baltkrievijā un tās ietekmi uz reģionālo un globālo drošību, par dezinformāciju un mediāciju.

Līdztekus ANO ĢA augsta līmeņa nedēļas pasākumiem Rinkēvičam paredzētas divpusējas tikšanās ar virkni ārlietu ministriem no Latīņamerikas un Karību, Āfrikas, Eiropas, Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm.

Vizītes laikā ārlietu ministrs tiksies ar tautiešiem un trimdas latviešu organizāciju pārstāvjiem, lai atklātu piemiņas plāksni Daugavas Vanagu namā Ņujorkā, kurā savulaik mājvietu rada gan "Baltiešu aicinājuma Apvienotajām Nācijām" birojs, gan pirmā Latvijas pārstāvniecība ANO

ANO ĢA 77. sesijas augsta līmeņa nedēļa Ņujorkā notiek no 19. septembrim līdz 26. septembrim. Latviju augsta līmeņa nedēļas pasākumos pārstāvēs valsts pirmā persona un ārlietu ministrs Rinkēvičs.

Kā norādīts ĀM tīmekļvietnē, ANO Ģenerālajā asamblejā kā galvenajā ANO lēmējinstitūcijā ir pārstāvētas visas ANO dalībvalstis, un katrai dalībvalstij, neatkarīgi no valsts lieluma un iedzīvotāju skaita, ir viena balss.

Lai pieņemtu svarīgus lēmumus, kas attiecas uz mieru un drošību, jaunu dalībvalstu uzņemšanu un budžeta jautājumiem, ir nepieciešamas divas trešdaļas balsu vairākuma. Citu jautājumu izlemšanā ir nepieciešams vienkāršais balsu vairākums.

ANO Ģenerālās asamblejas lēmumi nacionālajām valstīm nav juridiski saistoši, tomēr tajos ietverts pasaules valstu vairākuma viedoklis, kā arī starptautiskās sabiedrības morālā autoritāte.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu