Krievijas iedzīvotājs šķietami "troļļo" pasauli, diennakti straumējot plīts virsmas tiešraidi

Apollo.lv
Krievijas iedzīvotājs šķietami "troļļo" pasauli, diennakti straumējot plīts virsmas tiešraidi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Kāds mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotājs apgalvo, kurš apgalvo, ka dzīvo Krievijā, diennakti translē tiešraidi plīts virsmai, kurā darbojas visi gāzes degļi mūzikas pavadībā, vēsta medijs "Vice".

Šāda tiešraides translēšana šķietami ir ar mērķi "troļļojot" Eiropas un citas pasaules valstis, kuras šobrīd lielā mērā cieš no inflācijas, ko veicinājis Krievijas karš Ukrainā. Karš Ukrainā un sankcijas pret Krieviju palēnināja gāzes un naftas plūsmu no Krievijas uz pārējo pasauli, paaugstinot cenas.

"Ar mīlestību no Krievijas!" vēstīts tekstā pie video tiešraides. Saskaņā ar straumētāja teikto, pastāvīga degļa izmantošana viņam izmaksājot 1,44 ASV dolārus mēnesī.

"Russiangas1" "Twitter" profils tika izveidots 2022. gada 11. septembrī un pirmo reizi tiešraide tika straumēta 17. septembrī. Pirmā tiešraides straumēšanas reize ilga 77 stundas pēc kārtas, iegūstot vairāk nekā 3000 sekotāju un sasniedzot maksimālo skatītāju skaitu -1896.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Eiropas Savienībai, visticamāk, veiksmīgi izdosies kļūt neatkarīgai no Krievijas gāzes, izvairoties no būtiskiem gāzes piegādes pārrāvumiem. Turklāt jau šīs ziemas laikā gāzes cenas varētu mazināties.

Nozīmīgākās ASV bankas analītiķi norāda, ka gāzes cena Eiropā jau šoziem varētu kristies uz pusi. Gāzes cenas pašlaik ir vidēji 215 eiro par megavatstundu, taču nākamā gada pirmā ceturkšņa beigās, ja ziema būs ar tipiskiem laikapstākļiem, gāzes cena var nokristies pat zem 100 eiro par megavatstundu.

Eiropas valstis pēdējo mēnešu laikā meklējušas iespējas, kā aizpildīt gāzes krātuves pirms ziemas iestāšanās. Tas darīts tādēļ, ka Krievijas gāzes kompānija "Gazprom" apturējusi gāzes piegādes caur "Nord Stream 1" gāzes vadu. Tas radījis lielu gāzes cenu kāpumu.

Septembra sākumā "Gazprom" uz nenoteiktu laiku apturēja gāzes piegādes Eiropai, aizbildinoties ar tehniskiem iemesliem un sankcijām, tikmēr politiskā līmenī, piemēram, Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka gāzes piegādes tiks atjaunotas brīdī, kad Eiropa atcels sankcijas pret Krieviju.

"Gāzes plūsmas samazināšana caur "Nord Stream 1" gāzes vadu faktiski atstāj Eiropu bez Krievijas gāzes. Kamēr mēs dzirdam jautājumus par to, kas notiks tālāk. Tā ir puzle, ko Eiropa pēdējā gada laikā ir centusies likt, un ir darījusi to veiksmīgi. Eiropai ir izdevies veiksmīgi aizpildīt lielākās gāzes krātuves," norāda "Goldman Sachs" analītiķi.

Tiek norādīts, ka līdz oktobra beigām vidējais gāzes krātuvju aizpildījums Eiropā varētu būt ap 90%, lai gan iepriekš Eiropas Savienības mērķis bija panākt 80% aizpildījumu līdz novembra sākumam. Tāpat valdības cer izveidot zināmu gāzes buferi, tādēļ uzņēmumiem un patērētājiem rekomendēts patērēt mazāk enerģijas.

"Goldman Sachs" prognozē, ka nākamā gada beigās gāzes krātuvju vidējam aizpildījumam vajadzētu būt lielākam nekā 20%. "Tas, mūsu skatījumā, radīs milzīgā pieprasījuma kritumu un mainīs noskaņojumu tirgū, jo būs apziņa, ka ir izdevies pārciest ziemu."

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu