Imantā saistībā ar fizisku vardarbību no ģimenes nošķir četrus bērnus

LETA
Vardarbība pret bērniem. Ilustratīvs attēls
Vardarbība pret bērniem. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Saistībā ar fizisku vardarbību un neatbilstošiem dzīvošanas apstākļiem Imantā no kādas ģimenes nošķirti četri bērni, informēja Rīgas pašvaldības policija.

Trešdienas vakarā pašvaldības policija pēc sociālā dienesta lūguma Imantā apsekoja kādu četru bērnu ģimeni, kurā vecāki, iespējams, regulāri lieto alkoholiskos dzērienus.

Ierodoties norādītajā adresē, durvis atvēra bērnu māte, kura ieaicināja likumsargus dzīvoklī. Sarunas laikā sieviete sāka uzvesties agresīvi un nevēlējās saprast kārtības sargu ierašanās iemeslu.

Dzīvoklī atradās divi mazi bērni - septiņus gadus vecs zēns un sešus gadus veca meitene, kā arī pēc mirkļa ieradās vecākais dēls, kuram ir 17 gadi. Bija redzams, ka visiem bērniem ir miesas bojājumi, tādēļ radās aizdomas, ka ģimenē regulāri notiek fiziska vardarbība.

Bērnu māte turpināja agresīvi reaģēt uz policistu jautājumiem, tādēļ policisti sarunu turpināja ar vecāko dēlu un jaunākajiem bērniem. Viņi skaidroja, ka vecāku starpā gandrīz katru dienu notiek konfliktsituācijas, kā rezultātā nākas fiziski ciest arī visiem bērniem.

Pēc mirkļa māte iesaistījās sarunā, sāka apsaukāt vecāko meitu, kura tajā brīdī nebija mājās, jo regulāri dodas ārā ar kādu draudzeni. Tāpat noskaidrojās, ka māte lietojusi alkoholu, savukārt tēvs atrodoties darbā.

Vēlāk 14 gadus vecā meita ieradās dzīvesvietā un skaidroja, ka viņai ir vissaspringtākās attiecības ar vecākiem, tādēļ viņa bieži mūkot prom no mājām.

Apskatot dzīvesvietas apstākļus, policijas darbinieki pieņēma lēmumu par bērnu šķiršanu no ģimenes.

Pēc ilgām pārrunām bērnu māte turpinājusi "uzvesties neadekvāti", bļaustījās, vicināja rokas, neļāva policistiem strādāt notikuma vietā un iebilda par bērnu šķiršanu no ģimenes, pēc kā tika aizturēta.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Ārsti pieņēma lēmumu bērnus nogādāt slimnīcā padziļinātākai apskatei, pēc kā visi tika nogādāti krīzes centrā.

Par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu un darbības traucēšanu pret māti sākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī pret abiem vecākiem sākts process par fizisku vardarbību pret bērniem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu