Sv, 28.05.2023.

FOTO ⟩ Iepretim Krievijas vēstniecībai notiek klimata krīzei veltīts protests

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Šodien plkst. 18 Kongresa nama laukumā, iepretim Krievijas vēstniecībai, notika klimata krīzei veltīta sapulce un protests, informēja organizācijā "Fridays For Future Latvia".

Vienlaikus dažādas protesta akcijas notikšot arī citviet pasaulē.

Aktīvisti vēlas pievērst uzmanību vajadzībai Eiropā un Latvijā ieviest klimatam nekaitīgus atjaunīgos energoresursus, kā arī faktam, ka Latvija joprojām izmanto Krievijas fosilos resursus, tāda veidā atbalstot karu Ukrainā.

Foto: Iepretim Krievijas vēstniecībai notiek klimata krīzei veltīts protests

"Eiropas Savienība desmitiem gadu ir ignorējusi aicinājumus steidzami pāriet uz ilgtspējīgiem energoresursiem, radot priekšnosacījumus Krievijas iebrukumam Ukrainā. Bažas rada arī starptautisko kapitālistu plāni gāzes ieguves dēļ postīt Kongo purvaiņu mežus, kas ir ļoti svarīga Āfrikas "zaļā plauša"," norāda organizācijā.

Tāpat tiek vērsta uzmanība uz faktu, ka 60% atjaunīgās enerģijas Eiropas Savienībā tiek iegūta, dedzinot koksnes biomasu, kuras dēļ izcērt mežus gan Latvijā, gan citviet.

"Fridays For Future Latvia" ir daļa no starptautiskās "Fridays For Future" kustības, kas kopš 2019.gada visā pasaulē pulcē miljoniem jauniešu gājienos un streikos, kur pieprasa klimata krīzes risināšanu. Latvijā klimata gājieni iepriekš pulcējuši līdz pat diviem tūkstošiem cilvēku.

Pasākums ir saskaņots Rīgas domē. Plānots, ka pasākumā piedalīsies 200 dalībnieki.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu